Ahoj čtenáři!

Pokud i tebe zajímá, kdo se skrývá za obsahem těchto stránek/blogu, ráda se ti představím. Jmenuji se Pavlína, je mi 30 a pracuji v kanceláři jako personalistka a mzdová účetní. A protože většinu dne sedím na zadku na židli, snažím se být v osobním životě aktivní. Miluju procházky, výlety do přírody a začala jsem běhat. Pokud to jde, vyrážím během víkendů na výlety, abych si odpočinula od psychické práce a mohla si tak pročistit hlavu a načerpat energii. Jak je vidět z mých výletů, užívám si je na maximum, proto u mě dlouhodobý wellness pobyt ani válení se u moře nenajdete 🙂 Mám krásný dlouholetý vztah s přítelem a před několika lety jsem si také pořídila vlastního pejska. A co si budeme povídat, ve dvou se to lépe táhne a hlavně skvěle cestuje! A když k tomu přidám ještě čtyřnohého parťáka, hned je ten svět veselejší. 🙂

Blog jsem si založila, abych inspirovala nejen svoje okolí, ale širokou veřejnost, kam jezdit na výlety či dovolené. Nejsem digitální nomád a ani jsem neopustila práci a domov kvůli tomu, abych procestovala svět. Svět se totiž snažím procestovat tak, jak to dělá většina lidí – během 5 týdnů dovolené. Jezdím hlavně na jednodenní a víkendové výlety po České republice a okolních zemích a alespoň jednou ročně na delší dovolenou. A právě těmto výletům, které jsou časově přístupné velkému počtu lidí, se na blogu věnuji.

Mimo to, že mě baví psát o cestování a fotit, jsem závislá na Pinterestu a skandinávských interiérech. A také ráda vytvářím fotoalba pro naše výlety.

Doufám, že vás můj blog bude inspirovat k návštěvě nových míst a k užívání si té „naší“ dovolené.

Mějte se!

Pájuška


ČÍM FOTÍM:

OLYMPUS PEN EPL-7 White + objektiv M.Zuiko Digital 14-42mm EZ (pancake)

NIKON D40 (až do Floridy jsem s ním fotila, pak objektiv vypověděl službu)

IPHONE 5S

GOPRO HERO BLACK 4


KDE MĚ NAJDETE:

FACEBOOK – https://www.facebook.com/pajuskanacestach

INSTAGRAM – https://instagram.com/pajuskanacestach.cz

YOUTUBE – https://www.youtube.com/user/Pajushca

FLICKR – https://www.flickr.com/photos/pajushca/albums


OTÁZKY PRO PÁJUŠKU:

Během hry, která probíhala mezi travel blogery, mi bylo položeno 10 otázek (které najdete na hlavní straně v článku), ale ptali jste se mě i na další otázky. Tak tady jsou mé odpovědi a pokud vás bude zajímat ještě něco, tak klidně pište.

Je u tebe doma poznat, že miluješ cestování? Můžeš nám prozradit jak? To je vidět hned na první pohled. Ve vstupní chodbě mám obrazy z rozstříhaných map světa. V kuchyni na mě koukají dvě polokoule vystřižené ze školní nástěnné mapy. A na stěně v obýváku visí spoustu zarámovaných fotek z míst, kde jsme byli. A na vánoce mě čeká dárek do bytu, který jsou spojen s cestováním.

Jsou místa, kam se rád/a vracíš, nebo kam by ses chtěl/a ještě vrátit? Určitě se chci vracet do Chorvatska. Jsou tam nádherné pláže, krásná příroda. No a pak určitě do Itálie na Lago di Garda.

Jak se připravuješ na cesty? Musím se přiznat, že čím dál tím hůř. Dřív jsem měla všechno do detailu připravené. Ale poslední dobou to flákám, není už tolik času jako dřív. Každopádně vždycky dělám následující věci: projíždím mapy na googlu, koukám na street view, koukám na videa jiných cestovatelů na youtubu, koukám na fotky na flickru, čtu průvodce, články jiných cestovatelů, kteří už tam byli. No a pak plánuji většinou den po dni, kam se podíváme, hledám ubytování, vstupy do zajímavých míst, na různé atrakce. Vše sepisuju do „sešítku“, abych měla pak vše po ruce. Občas si stručný plán i tisknu a laminuju.

Už máš plány na rok 2016, jaké? Máme koupené letenky na březen do Malajsie, kde strávíme 14 dnů na Malajském poloostrově. Pak bych chtěla cestovat po Evropě, ráda bych vyrazila do Janova a na Cinque Terre a kdyby to šlo, tak na Plitvická jezera a na vodopády Krka v Chorvatsku, kde jsem byla naposledy na začátku střední školy.

Co ti cestování dává a co naopak bere? Dává mi strašně moc energie a příležitost se na něco těšit! A bere mi všechny moje vydělané peníze! 🙂

 

 

This article has 4 comments

 1. Anie Songe Reply

  Ahoj Pájo

  Ráda bych ti v první řadě představila nás a náš projekt.

  Jsme dva mladí lidé – Anie (aniesonge.com) a Lukáš, kteří žijí na ostrově Koh Samui. Milujeme cestování a především se snažíme život opravdu naplno žít.

  Protože inspirace není nikdy příliš, rozhodli jsme se vytvořit webovou stránku http://WWW.CESTUJE.ME určenou především pro mladé lidi, kteří žijí v zahraničí, svůj život milují a snaží se, si ho naplno užít.
  A také pro ty, kteří chtějí to samé ale nevědí jak na to, nedokážou se rozhodnout a potřebují nakopnout a pořádně na-motivovat!

  Náš projekt je v samých začátcích a proto je naše stránka prozatím pouze jen prázdná schránka, což se ale snažíme co nejdříve změnit!

  K čemuž potřebujeme právě tebe!

  Inspirativního člověka s chutí do života, úsměvem a radostí, který objevuje svět a nebojí se o to všechno podělit s lidmi!

  Byli by jsme moc rádi, kdyby jsi se stala součástí naší stránky a poskytla nám psaný rozhovor o tvých začátcích, cestování, životě a tak podobně.
  Samozřejmě by jsi mohla odpovídat jen na otázky, které by ti byly sympatické a u rozhovoru by byl odkaz na tvůj blog.

  Doufáme, že se ti náš nápad zalíbí a těšíme se na naši případnou spolupráci.

  Krásný den plný nových zážitků!
  Anie a Lukáš

  cestuje.me

  • pajushca@gmail.com Reply

   Ahoj Anie a Lukáši, děkuji moc za oslovení! Ráda se projektu zúčastním. Více už jsem vám odepsala na fb 🙂

 2. Honza Kábrt Reply

  Máš to tu moc pěkný, nejvíc mě zaujalo čtení a fotky z Vašich cest po USA, tím že jsem jel podobnou trasu tak jsem si dost zavzpomínal, trošku z jiného pohledu. Bahamy mě inspirovali, připsal jsem si to na itinerář až pojedu zase na Floridu 🙂 Určitě se vydej někdy do Thajska nebo přilehlích zemí, je to úplně jinej svět a kultura plná inspirace. Když by jsi si chtěla vyměnit odkazy na web tak budu rád. Zatím ahoj a přeji spoustu krásných zážitků na cestách.

  • pajushca@gmail.com Reply

   Děkuju za pochvalu. Ještě to s mojí webovou pomocnicí vylepšujeme, aby to úplně úplně nej! :-)) Na té Floridě to bylo super, tam se určitě musíme ještě vrátit. Teď budeme dělat postupně videa, jen to chvíli trvá, protože na 4k už máme pomalé počítače. 😀 Do Asie bych chtěla vyrazit příští rok, tak snad se to povede, bude nás čekat hypotéka. A odkaz si moc ráda vyměním, hned si těm tam přidám :-)) Zatím ahoj a těším se na další články. A děkuju moc za návštěvu.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.