Když jsem v prosinci měla možnost vyrazit do Brna, ani jsem neváhala, že bych řekla „ne“. A ještě, když byl advent a byla možnost vyrazit na trhy. Sice jsme vyjížděli později, než jsem původně plánovala, ale i tak jsme toho docela hodně stihli projít a vidět. A musím říct, že mě Brno moc mile překvapilo a určitě se tam ještě vrátíme a víc ho prozkoumáme.

Prvním cílem byl hrad Špilberk, museli jsme přeci nejdříve omrknout Brno z výšky. :-)) Ač byla zima, nic nekvetlo a nezelenalo se, bylo to tam tak pěkný! Upravený, hezký lavičky, výhledy, no v létě to tam musí být úplně nejlepší! Dovnitř do Hradu jsme nešli, to bychom časově nestihli, takže jsme jen prošli kolem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_0141

Od hradu jsme se šli podívat do Denisových sadů, které jsou za katedrálou sv. Petra a Pavla. Ze shora nás sady zaujaly, uprostřed totiž stojí obelisk, který je věnovaný oslavě vítězství nad Napoleonem. Jen je škoda, že jsem netušila, že se dá jít nahoru na věž na katedrále, takže to si necháme na příště.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_0142

Pak už jsme dorazili na Zelný trh, první místo, kde se konaly vánoční trhy. Byl tu krásný vánoční stromek a pěkné stánky. Prošli jsme se, pokochali se budovami kolem náměstí a pokračovali dál.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Náměstí Svobody, hlavní náměstí Brna a takový koště jako stromeček!! :)) Ale stánky byly pěkný, to teda jo! Nebyla jsem v Praze, takže nemůžu porovnávat, ale stánky byly stejné, popsané, se zajímavými nabídkami a nápadité. Fakt se mi tam jinak líbilo. A zase spousta historických budov kolem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední zastávkou bylo Moravské náměstí, kde bylo jen pár stánků a atrakce pro děti, taková menší pouť.

Kubík se ode mě a od Bárníka poté odpojil, jel na zápas a my jsme si šli sednout do kavárny Skog, která je na Dominikánském náměstí! Moc děkuji za doporučení, protože to tam bylo naprosto skvělý!

IMG_0152

Takže Brno díky, že jsi mě takhle mile překvapilo a zase někdy příště! 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.