IMG_4332

V zimních dnech se moc ráda vracím k fotkám z jara a léta a užívám si alespoň z fotek trochu sluníčka. Včera jsem se konečně donutila nalepit fotky z výletu na Lago di Garda do mého „travel diary“. A to jsme tam byli v květnu. A protože to tam bylo naprosto úžasné, překrásné, no prostě nádhera, musím se o fotky a tipy na zajímavá místa podělit s vámi, i když trochu opožděně.

K návštěvě Lago di Garda jsme se vydali během květnových svátků a celkem jsme tam strávili necelé 4 dny. Až pojedeme někdy kolem, určitě se tam ještě musíme na chvíli zastavit, jak moc se nám tam líbilo.  A pokud zrovna přemýšlíte, kam byste mohli letos o květnových svátcích vyrazit, třeba vás budu inspirovat.

Směrem Trento jsme vyjížděli z domova někdy v noci tak, abychom ráno byli na vyhlídce u vesničky Nago. Cesta probíhala hladce, od Poděbrad až k Lagu jsme jeli pořád po dálnici, takže pohoda. A cestou jsme projížděli kolem pěkných míst, tady je pár fotek:

DSC_0016_Snapseed

DSC_0011_Snapseed

DSC_0005_Snapseed

Kolem 8. hodiny ranní jsme zastavili na vyhlídce, kterou jsem si našla podle fotek na internetu. A ten výhled – no posuďte sami…

DSC_0035

DSC_0048

DSC_0041

DSC_0043
Vyhlídka se nachází na tomto místě:

mapa nago

Když jsme se pokochali, vyrazili jsme směrem lázeňské městečko Arco, nad kterým se tyčí zřícenina stejnojmenného hradu.

DSC_0054

DSC_0223

DSC_0222

K hradu vedou cesty přes olivové háje, s odpočívadly a také prosklenou vyhlídkou. Nahoru k hradu trvá cesta asi 20 minut.

DSC_0116

DSC_0103

DSC_0081

DSC_0111

Do hradu se platí vstupné, ale už si nepamatuji, kolik to bylo. Prohlídka probíhá bez průvodce. Z hradu jsou výhledy jak směrem k jezeru, tak i do vnitrozemí.

DSC_0184

DSC_0161

DSC_0146

DSC_0142

Pod hradem se nachází obrovská travnatá plocha s výhledem směrem k jezeru. Tam to bylo prostě super! Dokonce se tam můžete osvěžit i v baru, svalit se do lehátka a relaxovat.

DSC_0133

Odpoledne jsme jeli do nejznámějšího rekreačního místa, města Riva del Garda. Je to ráj surfařů, zrovna se zde konaly závody ve windsurfingu. Nad městem se tyčí vysoké skály, fouká zde vítr, sluníčko svítí, jsou zde pěkné oblázkové pláže.

DSC_0276

DSC_0264

DSC_0243

My jsme se prošli kolem stavby jménem Rocca, kterou obklopuje vodní příkop. Vybudovali ji Scaligerové a sloužila jako kasárna.

DSC_0232

Podél vody jsme se prošli až k zahradě Parco Miralago a kochali se výhledy na jezero.

Poslední zastávkou dne byl vodopád Cascata Varone.  Voda přitéká z jezera Tenno a  padá skoro 100 metrů do údolí. Blíže k němu se dá dostat stezkou mezi skalami, které jsou barevně nasvícené a umocňují tak atmosféru té obrovské masy vody, která padá dolů.

DSC_0328DSC_0317

Btw. doporučuji použít vodotěsný obal na foťák a klidně si vzít pláštěnku, docela tam pršelo. My samozřejmě neměli ani jedno. :-))

Po prohlídce vodopádu jsme už museli vyrazit na ubytování, které jsme měli zajištěné v městečku Moniga del Garda na jihozápadním břehu jezera. Po západním břehu jezera vede silnice, která se nazývá Gardesana Occidentale.

This article has 1 comments

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.