Po dlouhé době jsme někam letěli, tak jsem si nachystala pár cestovních nezbytností. A co jsem si pořídila?

Koženkový obal na pas – Vejde se do něj pas, letenka a další nezbytnosti, třeba doklady. Prodává se v různých barvách a stojí asi 120 Kč. Je hezky zpracovaný. Dá se koupit ve velikosti jako mám já – tedy cca o něco větší než pas, nebo pak dlouhý, do kterého se schová i celá letenka.

Látkový obal na pas – Je se zipem a vejde se do něj hodně věcí, třeba i pohledy, informační brožury a tak. Mně se ale zpracováním moc nelíbí, je to trochu odfláklé.
 
 
 
Jmenovky na kufr – Není to nutné, ale proč si ji tam nepřidělat, když jsem našla zrovna tyhle pěkné. 
 
 
Zápisníky – Tak to je pro mě number one a největší nutnost. Z každého výletu totiž tvořím tzv. travel diary, kam si lepím mapky, vstupenky, fotky a zapisuju trasy, útraty a různé poznatky z výletů. A objevila jsem naprosto úžasnou věc, a to zápisníky Moleskine City. Nabízí desítky měst, a tak jsem si rovnou koupila Londýn a New York. V nabídce byla ještě Philadelphia, ale už se mi nechtělo utrácet kvůli jednomu dni tam. Jsou skvělé, i když menší. Obsahují několik stran mapy, kam si můžete buď přímo, nebo přes fólii vyznačovat trasu, kde jste byli, prázdné stránky na poznámky, oddíly na zápisky ohledně ubytování, stravy, obchodů a dalších tipů. Mně se to líbí, protože zápisník padne akorát do ruky, takže s ním můžu chodit, zakreslovat trasu do mapy a připisovat informace. Zápisníky seženete buď přímo na stránkách Moleskine, nebo u jiných prodejců. Já se těším, že je budu pořizovat i na další místa, je to pěkná památka. 
 
Cestovní průvodce – No a rozhodně nesmí chybět průvodce daného místa. Kupuji různé, někdy i více od různých nakladatelů. Nejraději mám Lonely Planet, Baedeker, Ikar a National Geographic. A v každém je většinou něco navíc, co v druhém není.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.