Byli jsme tam! V ráji! Na naprosto kouzelném místě na Perhentianských ostrovech! Konkrétně na tom menším, Kecilu a na pláži Mira beach, kde jsme byli ubytovaní! Na pláži, kde bylo jen pár chatek, takže neskutečné soukromí! A hlavně úžasní majitelé! (V průběhu pobytu se do restaurace na naší pláž naučili chodit lidé, co spali v okolí Mira Beach, protože zde vařili moc dobře a hlavně vedle neměli restauraci a na druhé straně to zase bylo drahé. Takže soukromí se pak trochu vytratilo, ale i tak to bylo super!)

Ještě vsuvka, jak jsme se na Perhentianské ostrovy vlastně dostali. Přiletěli jsme na letiště v Kota Bharu. Tam se dá zamluvit taxi a jet do přístavu Kuala Besut Jetty. My jsme měli to štěstí, že nás odchytnul pár z Finska a sdíleli jsme taxík s nimi. Lístky na loď jsme měli koupené už z domova společně s ubytováním. Takže jsme se jen nahlásili a čekali na loď. Asi 40 minut jsme jeli lodí k ostrovům a postupně nás vysazovali na plážích u hotelů. My jsme vystupovali jako první.

A takhle krásně to na Mira beach vypadalo.

IMG_1588-7

Bydleli jsme v dřevěné chatce, bez sociálního zařízení. Domeček se sprchou a záchody byl nad chatkami v kopci. Jako nic pro nóbl slečinky. V chatce byla akorát postel s moskytiérou a na terase stoleček se židlema a houpací sítí. Ale nám to úplně stačilo. Ani jsme si to tam nestihli užít, protože jsme pořád byli někde na výletech.

Collage_Fotor

Na pláži mají majitelé také svojí chatu, ve které bydlí a velkou chatu – restauraci. Na její terase se dá sedět na polštářích, skvěle jsme tam ve stínu relaxovali před odjezdem a večer jsme seděli u stolů umístěných na písku a kochali se západem slunce. Každý večer podávali k jídlu i specialistu kuchaře, jednou jsem si dala takovou menší rybu a byla luxusní, druhý večer už byl nějaký filet a to moc dobré nebylo.

IMG_1605-13

IMG_1650-14

IMG_1603-11

IMG_1600-10

V restauraci u majitelů jsme si také dávali snídaně a další jídlo, protože nebylo v ceně ubytování. Zamilovali jsme si talíře s ovocem, domácí limonády a dělali zde výborné sendviče. Útratu nám psali na účet a platili jsme na konci pobytu před odjezdem. Za jídlo a pití jsme tam celkem utratili 480 RM a byli jsme tam v součtu 3 dny.

IMG_1518-3

IMG_1517-2

Rezervace ubytování:

Ubytování v Keranji Beach Resort, neboli Mira Beach, jsem zamluvila přes email, kdy jsme se s Adenanem domluvili na termínu a přes Paypal mi pak poslal fakturu k zaplacení.

Cena za ubytování: 300 RM/3 noci/2 osoby + 6% daň.

Společně s ubytováním jsme si zakoupili i zpáteční lístky na loď, v přístavu jsme pak pouze řekli, od koho jsme a nic jsme ukazovat nemuseli. Cestou zpátky jsme majitelce nahlásili, v kolik hodin chceme jet zpátky na pevninu. Lodě odjížděly v 8.00, 12.00 a 16.00. My jsme jeli ve 12.00, teda spíš trochu později, protože loď se nám někde „zatoulala“.

Zpáteční lístek na loď: 140 RM/2 osoby + 6% daň.

Zpátky byly takové vlny, že jsem byla připo až za ušima!!! Všechno cenné jsem raději schovala do nepromokavého vaku a modlila se, abysme se nepřevrátili! To jsem ještě nezažila a fakt jsem se bála. Hlavně jsme se ráno osprchovali od slané vody a v přístavu jsem pak vylezla, jako kdybych celou cestu plavala. No byl to zážitek a díky bohu, že jsme dorazili v pořádku!

Příště už bude článek s výlety po Perhentianech 🙂


MAPA

mapa perhentian

This article has 2 comments

  1. Tea Reply

    Ahojky, diky za super tip na ubytko na Keranji beach :-). Chtela bych se zeptat: majitel nabízí nejlevnější chatku (se spol. kouzelnou) za150RM/noc, myslis, ze je to růstem cen za ty 2 roky nebo se i takhle na dálku přes e-mail dá smlouvat (a usmlouvat :-))?

    Díky a pěkné cesty

    • Pájuška na cestách Reply

      Ahoj, neni zac. Je to mozny, ze majitel zdrazil. Ale i tak je to super cena za tu lokalitu. Ubytovani je sice jednoduchy a spolecna koupelna, ale je to zazitek. A samotny misto je proste dokonaly! My jsme nesmlouvali, myslim, ze asi ani oni na to nepristoupi. Ale jako cena je skvela. 😊

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *