Míša z blogu Itchy Feet Diary mě nominovala v rámci hry mezi blogerkami-cestovatelkami k zodpovězení 10 otázek, které se týkají mého blogu a cestování. Hra má 3 pravidla a to, že nominovaná blogerka odpoví na 10 položených otázek, sama připraví dalších 10 otázek a nominuje 10 jiných blogerek/blogerů.

A tady jsou mé odpovědi na otázky, které si na nás Míša vymyslela. Myslím, že je to docela fajn, aspoň se vy čtenáři o nás můžete dozvědět více.

IMG_0101

1) Co máš na cestování nejraději? To, že můžu zavřít dveře od kanceláře, nechat tam všechny myšlenky spojené s prací, říci kolegům, že jedu daleko a na telefonu mě neseženou a odjet. Pro mě je cestování to nejlepší odreagování. A druhý důvod, proč cestuju ráda? Protože miluju poznávat nová místa, fotit je, vychutnávat si ty okamžiky tam a všechno to pozorovat. A hlavně cestování rozšiřuje obzory, člověk pak na věci nahlíží úplně jinak a není zavřený v nějaké bublině jako ti, co nikdy nevystrčili nos z naší republiky.

2) Jaký je tvůj nejoblíbenější kontinent a proč? Zatím jsem byla pouze v Evropě a Americe a nedokážu říct, který je oblíbenější. Evropu mám ráda, protože je zde hodně historických zajímavostí, hradů, zámků, měst, ale taky super místa v přírodě. Amerika je zase úplně jiná, taky má krásné pláže, města, přírodu, ale všechno je modernější a megalomanštější. 

3) Letadlem, vlakem nebo autem? Autem, protože to jsem nohama na zemi. Jsem paní svého času a plánu a můžu si zastavit, kde zrovna chci. Letadlem je to taky super, ale poslední dobou se mi zhoršuje strach z výšek a klaustrofobie, takže nikdy nevím, co se mnou letadlo (teda hlavně psychika) udělá.

4) Bez kterých 3 věcí (vyjma pasu, kreditky apod.) by ses na cestách neobešla? Bez Kubíka, mobilu a foťáku. 

5) Tvůj nejkrásnější zážitek z cest? Bude to znít divně, protože jsem říkala, že mám strach z výšek, ale pro mě jsou většinou ty nekrásnější zážitky spojené s výškami. Pro mě jsou totiž pohledy na svět z výšky nezapomenutelné, i když se tam necítím dobře a bojím se. Ale ty výhledy za to stojí a je jedno, jestli jste na rozhledně v Jizerských horách, na Sněžce, nebo stojíte na vyhlídce v Rockeffellerovu centru v New Yorku.

6) Co bys poradila všem mladým lidem, kteří chtějí cestovat? Vydělávejte a cestujte! Kašlete na to, co říkají ostatní, třeba že pořád někde jezdíte, nešetříte peníze na budoucnost a tak. Sedněte k internetu a vyberte místo, kam se chcete podívat, nebo kupte náhodnou levnou letenku a vydejte se do světa. Po vlastní ose, bez cestovky. Už jenom zařizování jakékoli cesty je zážitek a hodně vás to naučí. A je úplně jedno, jestli budete cestovat delší dobu jako nějací dobrodruzi a opustíte práci, nebo budete jezdit v rámci 4-5 týdenní dovolené. Hlavně jezděte!

7) Zítra odjíždíš, peníze nejsou problém. Kam bys jela? Všude?! Heheee. Nejspíš do Kalifornie a na Havaj.

8) Jaké nejchutnější jídlo jsi na svých cestách ochutnala? V USA mi nejvíc chutnal shroomburger a hranolky v Shake Shacku. Pro mě nejlepší fast food na burgery. No a teď se nechám překvapit, co mi zachutná v Asii. Jo a samozřejmě nejlepší zmrzlina v Chorvatsku! 

9) Proč jsi začala s blogováním? Trávila jsem hodně času plánováním různých výletů a cest, kdy jsme trávila hodiny čtením průvodců, serfováním po internetu a vždy jsem měla všechno perfektně připravené. Přišlo mi líto to pak schovat do šuplíku, tak jsem si řekla, že budu o našich výletech psát. A budu třeba inspirovat další s nápady na výlety. No a taky se můžou přátelé a rodina v klidu z domova dívat, kde všude jezdíme a číst si o místech, která jsme navštívili. 

10) Jaké je tvé cestovatelské motto? Zážitky z cest ti na rozdíl od hmotných věcí nikdy nikdo nevezme. 


Moc se omlouvám, ale poslední pravidlo hry bohužel nedodržím, protože 10 cestovatelských blogů, které ještě nebyly nominované a které pravidelně sleduji, prostě nevymyslím a popravdě ani neznám. I přesto nominuji následující:

Cestovní deník H&M – Hanka a Miloš, moc milý pár, který jsem měla tu čest potkat a jsou hrozně fajn!

Toulky světem – Blog mojí kamarádky Renči, která je také vášnivou cestovatelkou.

Time To Fit – Blogerka Eliška, která má sice fashion a fitness blog, ale také hodně cestuje. A miluju její fotky!

Cestování s fotografem – Ať tu máme taky pánské zastoupení, fotograf a cestovatel Honza. Další člověk, jehož fotky prostě zbožňuju!


 A tady je mých 10 otázek:

1. Je u tebe doma poznat, že miluješ cestování? Můžeš nám prozradit jak?

2. Děláš si záznamy o cestách, např. deníčky, fotoknihy a tak?

3. Co tě vedlo k tomu začít psát blog o cestování / zařadit články o cestování?

4. Jak často cestuješ?

5. Jezdíš spíše na spontánní výlety, nebo je máš vždy dopředu naplánované?

6. Jak jsi na tom s pořizováním fotografií z cest, fotíš sám/sama, nebo fotí někdo jiný? Čím fotíš?

7. Jsou místa, kam se rád/a vracíš, nebo kam by ses chtěl/a ještě vrátit?

8. Jak se připravuješ na cesty?

9. Už máš plány na rok 2016, jaké?

10. Co ti cestování dává a co naopak bere?V rámci této hry mě nominovali také Večerníčci a tak jsem si říkala, proč bych neodpověděla i na jejich otázky. A ty jsou následující:

1. Jaký nejnebezpečnější zážitek sis zatím z cestování odnesla? My na cestách nebezpečné zážitky moc nevyhledáváme, tak asi proto si žádný nevybavuji.

2. Máš nějaké nezapomenutelné zážitky se zvířaty, které jsi na cestách potkala? Největším zážitkem bylo šnorchlování na Bahamách, kdy jsme narazili na rejnoka a pořád ho pozorovali. A v dáli jsem dokonce zahlédla ještě žraloka, radši ani nebudu přemýšlet, který druh žraloka to byl 😀

3. Na jakém nejzajímavějším místě jsi spala? Většinou spíme na běžných místech, jediným zajímavým pro mě bylo kajuta na obrovské zámořské lodi při plavbě na Bahamy.

4. Co nejpodivnějšího a kde jsi snědla? Na jídlo jsem hrozně vybíravá, takže nehrozí, že bych si koupila něco vyloženě podivného 😀 Jediné, co mi fakt vadilo, bylo kuřecí s rýží v NY, ve kterém bylo spoustu nějakých zbytků od nevytrhaného peří, nebo co to vlastně bylo. To snad radši ani nebudu domýšlet. Jídlo nakonec skončilo v koši 😀

5. Už ses někdy na cestách ztratila? Kde? A jak ses našla? Kubík mi tu napovídá, že prý pořád, ale to není pravda 😀 Občas třeba zahnu autem jinam, ale jinak musím říct, že mám docela dobrý orientační smysl. Nějak hodně jsme se zatím neztratili.

6. Jaká 3 vysněná místa bys chtěla navštívit? Ani nevím, jestli mám vyloženě vysněná místa, ale na mém wishlistu byste našli Kalifornii, Hong Kong a Filipíny. 

7. A kam se plánuješ vydat příště? Už máme koupené letenky na březen do Malajsie, kde budeme dva týdny cestovat po malajském poloostrově a také jsme koupili v akci letenky do Tokya, na září, tak snad to klapne a nikdo je rušit nebude a my odletíme. Cinque Terre letos asi nevyjde, ale Plitvická jezera si ujít nenechám! 🙂

8. Kdybys mohla žít jiný život, kde by to bylo a co bys tam dělala? Nevadí mi bydlet v ČR, mám fajn práci, rodinu kolem sebe, navíc mám pejska. Jediné, co bych třeba změnila, tak by se mi líbilo cestovat po světě a tím pracovat, třeba recenzovat hotely, zajímavá místa, fotit fotky, točit videa z těch míst a tak 😀 Takový sen asi každýho :)))

9. Mít stroj času, do jakého období a na jaké místo by ses vydala? Vydala bych se na Bali, protože tam jsem ještě nebyla a vrátila bych se v čase, kdy tam cestovní ruch teprve začínal a nebo ještě vůbec nebyl. 

10. Do které země by vás nedostali ani heverem? Vůbec netoužím po návštěvě zemí blízkého východu, jako např. Irán, Uzbekistán, Pákistán a taky mě zrovna neláká Afrika (teda kromě Kapského města a okolí).

Děkuji Ondrovi a Ivetce za otázky 🙂

This article has 4 comments

 1. Romi Reply

  Ahoj Pájo:) táto vaša blogger hra sa mi veľmi páči, máš pravdu , dozvieme sa o vás viac.
  Čítala som si i tvoje navrhnuté otázky – sú super a preto ťa chcem poprosiť, či by si zodpovedala aj svoje. Najviac ma zaujala určite 1, 7, 8, 9 a 10 🙂 Pekný zvyšok dňa ti prajem, R.

  • pajushca@gmail.com Reply

   Ahoj, ráda na ně odpovím, udělám okénko v sekci „o mně“. 🙂

 2. Marky Reply

  Ahoj Pájo,
  narazila jsem na tvůj web čirou náhodou a můžu ti říct, že jsem si ho zamilovala. Rozhodně ho řadím mezi své oblíbené a jdu si pročíst všechny články. Přeji do budoucna spoustu úspěchů a ať tě cestování pořád baví!
  Markét
  Unknownie.blogspot.cz || Life Abroad

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.