Poslední článek z našeho dámského výletu do okolí Brna budu věnovat hradům a Brněnské přehradě.

Cestou do Brna jsme se zastavily na hradě Pernštejn. Vždy jsem ho obdivovala na fotkách a je to opravdu krásný hrad. Na místo jsme dorazily dopoledne a ještě v pátek, takže davy lidí se naštěstí nekonaly. Zaplatily jsme si prohlídku – II. okruh za 120 Kč, který nás provedl přes hradní věž, pár vnitřních prostor až do hradní knihovny. Prohlídka trvala asi 50 minut a bylo to příjemné zpestření výletu.

Na hradním nádvoří se můžete občerstvit v malé prodejně, ale mají pouze kávu a pak balené nápoje. Před vstupem do hradu je i restaurace, kde to bude s výběrem určitě lepší. My jsme si poseděli na nádvoří, protože to tam bylo takové útulné a jen asi čtyři stolečky.

IMG_5049-10

IMG_5048-9

IMG_5047-8

IMG_5046-7

IMG_5045-6

IMG_5044-5

Když jsme popojely blíž k Brněnské přehradě, zastavily jsme se na hradě Veveří. Prohlídku hradu jsme neabsolvovaly, jen jsme si prošly poměrně rozsáhlé nádvoří a volně přístupné prostory hradu. Na hradě zrovna probíhala výstava filmových kostýmů, tak jsme se na ně zašly podívat a zjistila jsem, že spoustu pohádek vůbec neznám a naprosto si nepamatuju, kdo v nich co nosil za šaty a oblečení. Asi budu muset v zimních večerech nějaké pohádky oprášit.

IMG_5042-3

IMG_5043-4

IMG_5041-2

IMG_5040-1

K samotné přehradě jsme se dostaly až večer, vybrala jsem tam restauraci, kam jsme šly na večeři. Restaurace se jmenuje Přístav U Vodů a četla jsem na ní jen samé dobré recenze. Ještě, že jsem včas zamluvila stůl, protože jinak bychom si nesedly, bylo totálně narváno! Taky aby ne, krásné místo u přehrady s výhledem na vodu a hlavně výborné ryby! Já si dala candáta a Káťa mořského vlka. Taková dobrota! Užily jsme si tak západ slunce u přehrady a bylo to tam opravdu perfektní. Ani se nedivím, že se tam navečer sjíždí tolik lidí.

IMG_5050-11

Na přehradu jsme se vrátily ještě druhý den, v sobotu odpoledne. Přichystala jsem totiž pro kamarádku další část dárku a to projížďku na paddleboardech. Vybrala jsem novou půjčovnu Kiboko Paddleboards a rozhodně to byla super volba. Sídlí na pláži v Rokli u bufetového stánku. A jelikož jí to fakt šlo, i přesto, že na tom stála poprvé a vůbec nespadla, tak jsem rozhodla, že pojedeme až pod hrad Veveří. V půjčovně nám sice říkali, že je to na dlouho, ale jely jsme a jely, a najednou jsme se ocitly pod hradem. Bylo to super, jen škoda, že jsem měla blbě nastavenou kameru a fotky stojí za prd. 🙁 No ale zpátky, to byla teda hororová jízda. Foukal totiž protivítr, takže kdykoli jsme zabraly pádlem, tak jsme stály na místě. Nakonec tedy zvítězila varianta ležet a pádlovat rukama. Před půjčovnou jsem zase vstala a já myslela, že už na břeh nedojedu, jak hrozně to foukalo! Každopádně to bylo super a je mi tak líto, že paddle nemám doma, abych na něm mohla jezdit častěji. Už jste to někdy zkusili? Jestli ne, tak se toho nebojte a jděte do toho 🙂

IMG_4453-2

IMG_4454-1

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.