Předminulý víkend bylo krásně, Kubík hrál v Liberci, tak jsem toho využila a vzala ho před zápasem na výlet. Opět jsme to pojali trochu okružně. Chata a rozhledna Královka – nádrž Josefův Důl – Osada Jizerka.

Chata Královka stále prochází rekonstrukcí a dnes tam můžete jak opravenou rozhlednu, tak novou samoobslužnou restauraci. No přesně můj šálek kávy. Miluju dřevo, přírodní materiály, kožešiny. Navíc mají zajímavou nabídku jídel, která se neustále mění. A ta obrovská terasa s dřevěnými stoly a lavicemi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_9053

IMG_9056_Fotor

IMG_9059_Fotor

IMG_9061_Fotor

IMG_9138

Vstupné na rozhlednu stojí 25 Kč a vstupenku si koupíte ve stánku kousek od vchodu. Nahoru se jde po plných kovových schodech, takže to s vámi zvládnou i pejsci. Z rozhledny je skvělý výhled na všechny strany a hlavně na Ještěd. Více informací o chatě najdete zde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Druhou zastávkou byla vodní nádrž Josefův Důl. Zaparkovali jsme na parkovišti v Hraběticích a k přehradě sešli po asfaltové silnici, je to kousek. U přehrady jsme se jen pokochali, ani jsme se neprošli po celé hrázi, ale vy klidně můžete. Hráze jsou dlouhé asi 700 metrů.

IMG_9130

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední zastávkou byla Osada Jizerka. Museli jsme teda kousek popojet, ale stálo to za to. Na Jizerce jsem byla už na konci srpna, když jsme jezdili po okolí na kole, a tak jsem tam chtěla vzít i Kubíka. Strašně mě to tam totiž nadchlo. Jestli budete mít možnost se tam vypravit, nebo budete v Harrachově a budete plánovat výlety, musíte na Jizerku rozhodně vyrazit.

Parkovat se dá u kopce Bukovec, kde je velké parkoviště. Do Osady Jizerka se schází z kopce, takže výhledy stojí za to. Kolem kopce Bukovce dokonce vede naučná stezka.

IMG_9069_Fotor

IMG_9070_Fotor

IMG_9117

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_8424

IMG_8437

Osadou protéká potok Jizerka, Sklářský a Safírový potok. Podél Safírového potoka dokonce vede naučná stezka. Je krátká, zato krásná. Stezka končí u chaty Pešákovna.

IMG_8438

IMG_9118

IMG_9113

IMG_9092_Snapseed

Dál po cestě za chatou se dá dojít na Rašeliniště Jizerky. Popošla jsem jen kousek, Kubík na mě zatím čekal, protože šetřil nohy před zápasem. Příště to musíme projít ještě dál, cesta vede až na Smědavu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z Jizerky mám fotky z konce srpna, kdy jsme tudy projížděli na kole. Jeli jsme z Harrachova, přes Orle, kolem Jizery, až na Jizerku.

IMG_8409

IMG_8403

IMG_8369_Snapseed

IMG_8373_Snapseed

IMG_8381_Snapseed

IMG_8394_Snapseed

Na Jizerce je vážně krásně, jestli jste tam ještě nebyli, tak máte tip, kam v létě nebo na podzim vyrazit. 🙂

This article has 4 comments

  • pajushca@gmail.com Reply

   Není zač, je to tam fakt nádherný! 🙂

 1. Adriana Reply

  To psisko má boží kukuč. Máte velice hezké fotky a čtivé články. Jsem tady poprvé a určitě ne naposled 🙂

  • pajushca@gmail.com Reply

   Děkuji za pochvalu a návštěvu mých stránek. Pejsek to s námi umí :-))

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.