IMG_7642

Nedávno jsme přemýšleli, kam bychom mohli vyrazit na odpolední výlet. Takový ten, když si po obědě vzpomenete, že se vám nechce být doma, takže aby to nebylo moc daleko. Ale v okruhu našeho bydliště už máme skoro všechno projeté, tak jsme to vzali do Mladé Boleslavi.

Tam je od března nově otevřeno Letecké muzeum Metoděje Vlacha. A mně se po architektonické stránce moc líbí, architekt se totiž nechal inspirovat „neviditelným“ Nighthawkem. Venku se také nachází dřevěné schodiště, odkud můžete pozorovat ruch na přilehlém letišti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vlastní expozice je plná různých typů letadel, pro nás „neznalce“ to bylo opravdu zajímavé. Třeba letadlo, kde pilot seděl na proutěném křesle, letecké kamery a spoustu dalšího. Na to, že muzeum není až to obrovské tam najdete spoustu exponátů. Můžete vyjít i do patra, kde jsou vitríny s expozicemi a další patro letadel. A pokud půjdete po venkovním schodišti ještě výše, dostanete se na vyhlídku, odkud se můžete kochat výhledem na Mladou Boleslav a plochu letiště. Tady je pár fotek z muzea:

IMG_7644

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_7640
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Až budete mít po prohlídce muzea, zajděte posedět do kavárny. Mají tam výborné domácí limonády a dortíky. Můžete si sednout jak uvnitř, tak venku u stolečků s výhledem na travnatou plochu letiště.

(Ta úžasná podsvícená plechová mapa světa mě dostala! Zamilovala jsem se do ní! Kdybyste někdo věděl, kde ji sehnat, napište mi!)

IMG_7646

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ÚTRATA

vstupné: 100 Kč/na osobu

občerstvení v baru

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.