Naše další kroky víkendového výletu směřovaly více směrem na Moravu.

Cílem bylo město Moravská Třebová, které se pyšní jedním z nejvýznamnějších renesančních zámků v ČR. V zimě je zámek zavřený, ale v sezóně nabízí pět stálých expozic, zámeckou kavárnu a zrekonstruovaný zámecký park.

Náměstí dominuji staré měšťanské domy, renesanční radnice a morový sloup.

Další možností, kam ve městě vyrazit, je cesta na Křížový vrch. Ta vede od zámku po značené cestě kolem hřbitova. Cestou najdete malé kapličky a na vrcholu Křížového vrchu stojí Kalvárie. Jak nahoře na vrchu, tak cestou, najdete spoustu laviček, odkud se můžete kochat výhledem na okolí Moravské Třebové.

A pokud máte rádi rozhledny, tak naproti přes hlavní silnici stojí rozhledna Pastýřka. My jsme se k ní vzhledem k bahnité cestě nevydali, ale určitě odtamtud bude hezký výhled.

Navečer jsme se ocitli ve Svitavech, které byly naším posledním cílem. Zaparkovali jsme na náměstí s tím, že zatímco bude Kubík pracovat, počkám někde v kavárně. Bohužel – jedna zavírala v 18 hodin, druhá měla inventuru. Takže posezení v kavárně se nekonalo. Naštěstí to zachránila restaurace vedle sportovní haly. Jako náměstí ve Svitavech je hezké, upravené, to jo. Ale takhle v zimě jsme potkávali opravdu minimum lidí. Výlet přesto musím zhodnotit jako povedený, protože jsme viděli spoustu nových míst a rozhodně toho nelitujeme.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.