Podzimní výlety jsou prostě perfektní! Sluníčko vytváří krásné světlo, příroda hraje barvami, teploty jsou akorát. Podzim je na výlety jako dělaný.

Nechtělo se nám jezdit moc daleko a tak jsem hledala výlety kolem Prahy. Naší první zastávkou byl Průhonický park, který je památkou UNESCO. Do parku jsme vstoupili hlavním vstupem u zámku.

Jelikož je park obrovitánský a my museli pokračovat na další místa, zvolili jsme kratší okruh. Ten je v informačním letáku nazván jako základní okruh a má délku 2,5 km.

IMG_9260
Obešli jsme Podzámecký rybník, prošli se kolem Botiče, využili jsme vyhlídkové věže Gloriet, ze které byl ale nic moc výhled a druhou stranou jsme to vzali zpátky kolem rybníka k zámku. Procházka nám zabrala necelé 2 hodiny. Předpokládám, že projít celý park je tak na celý den.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cestou jsme se zastavili na oběd a po obědě už jsme parkovali u zámku v Dobříši. Já a Kubík jsme vyrazili do Francouzského parku, do kterého se platí vstupné a je tam zákaz vstupu psů, druhá část naší výpravy se s pejskem mezitím vypravila do Anglického parku pod zámek. Společně jsme se pak sešli na zákusku v zámecké kavárně. Park je určitě mnohem hezčí na jaře a v létě, když to tam kvete, ale i na podzim měl zajímavou atmosféru.

DCIM100GOPROGOPR3597.
DCIM100GOPROGOPR3577.
DCIM100GOPROGOPR3569.

Z Dobříše jsme pokračovali na poslední zastávku a tou byla vyhlídka Máj u Teletína. Zaparkovali jsme na kraji obce ze směru od Krňan. Parkuje se tam podél cesty, nebo na poli. Polní cesta vede nahoru k lesu, a cesta až do lesa není turisticky značená, žlutá vede jinudy a napojuje se právě v lese. Na vyhlídku je to od parkování asi 700 metrů, takže opravdu kousek. No a jak to vypadalo na vyhlídce? Myslím, že fotky říkají vše. Prostě nádhera!

IMG_9263
DCIM100GOPROGOPR3623.

Tak doufám, že jsem vám poskytla další inspiraci, kam vyrazit na krátký, klidně i odpolední výlet.


ÚTRATA

vstupné do Průhonického parku – 50 Kč

vstupné do Francouzského parku v Dobříši – 25 Kč


FOTOGALERIE

CZ - Pruhonice, Dobris, Maj

This article has 5 comments

 1. Radka Reply

  Ty jsi stejně suprová jak zvládáš psát ty články. My pořád výletujeme, ale absolutně nejsem schopná se dokopat k tomu o tom napsat. Jak to prosím tě děláš? 😀 Jinak ten Průhonický park doporučuju i na jaře když kvetou rododendrony. V tu dobu bývá absolutně úžasný. A až příště pojedete do Dobříše, tak ti zamávám. Bydlíme hned vedle. 🙂

  • pajushca@gmail.com Reply

   No právě že moc nezvládám to psaní, chci psát každý týden, ale teď mi to vážně nešlo. 🙁 A hlavně musím psát, jinak by mě nikdo nečetl přeci 😀 Děkuju za tip, až budeme někdy zase v Praze, tak na jaře by tam byla krásná vycházka. 🙂

   • Radka Reply

    Oproti mě to psaní zvládáš naprosto vzorově. Já si pořád říkám „napiš něco nebo tě vážně nebude číst už nikdo“ ale ne a ne se k tomu dokopat. Potřebovala bych donucovací návod. 😀 Nejhorší je, že nápadů o čem psát je spousta. A to chci jednou sepsat i výlety zpětně. Nemám ponětí jestli se mi to vlastně někdy podaří, ale tak do důchodu snad… 😀

    • pajushca@gmail.com Reply

     Přesně tak, občas je těžké se donutit, ale kvůli čtenářům prostě musím. Taky chci psát o výletech zpětně, protože po ČR jsme jich podnikly už spousty. A třeba jsem skoro vůbec nepsala o Drážďanech, tak to teď budu dohánět, než tam lidi začnou jezdit na adventy 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.