Shibuya – Když se řekne Shibuya, většina lidí si vybaví proslulou křižovatku s přechody (Shibuya crossing) pro chodce. Zažít toto místo je opravdu „must to do“.

A pokud si chcete užít výhled z výšky, jděte se podívat do prvního patra Starbucksu. Nemusíte si ani nic kupovat. Připravte se ale na to, že nejlepší místa jsou zabraná už od rána. My jsme na místo přišli kolem 9. hodiny a už jsme museli čekat, až někdo odejde.

Shibuya není jen křižovatka, je to celá čtvrť, kde najdete obrovské nádraží, přestupní stanici metra, neuvěřitelné množství obchodů, restaurací a zářících neonů a spoustu zapadlých ulic a uliček s úžasnou atmosférou. Toto místo snad nikdy nespí a v noci září neony o sto šest.


U výstupu ze stanice metra stojí také známá socha Hačikó. Pejska, který podle skutečné události chodil svého páníčka doprovázet na nádraží, když ráno odjížděl do práce a odpoledne ho sem opět chodil vítat. Když jeho pán zemřel, i přesto pejsek stále chodil na nádraží dalších 10 let. Chápete to?! Ach ta láska mezi psem a člověkem. Je podle toho i natočený film s Richardem Gerem. A jestli máte tak rádi pejsky jako já, propláčete u něj několik kapesníků.

Procházku po čtvrti Shibuya byste při návštěvě Tokya určitě neměli vynechat. Zažijete zde atmosféru rušného velkoměsta, lákačů do různých druhů restaurací a obchodů.


MAPA

This article has 4 comments

  1. ejnets Reply

    Fotky jsou jsou úplně boží, bych z těch lidí dostala asi záchvat 😀 🙂 Hlavně teda v tom Starbucks 🙂

    • Pájuška na cestách Reply

      Ahojky, děkuju moc! To víš, že bys záchvat nedostala, na ty lidi si zvykneš a v jiných částech města zase nebyl skoro nikdo 🙂 A Starbucks bych řekla, že je plnej lidí snad všude 😀

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.