Články z Tokya nedávám tak, jak šly postupně v dnech za sebou, ale snažím se střídat městskou architekturu se zahradami, aby vás tokyjské ulice nepřestaly brzy bavit. A právě dnes je čas na jeden z velkých parků v Tokyu,a to park Ueno. Sice jsme ho neprošli celý, ale viděli jsme pár zajímavostí a hezké jezírko. Dneska to tedy bude spíš o fotkách, než o povídání.

Historie parku Ueno prý začala v roce 1873, kdy měl být založen, ale některé budovy pochází už ze 17. století. Nicméně i tak to byl první park v Toyku, který byl veřejný a nebyl typicky japonský, ale spíš v západním stylu.

My jsme do parku přišly od stanice metra Ueno, která je velká, přestupní a ze stanic, kterými jsme projížděli, nejvíce přeplněná. Přes křižovatku jsme přišli k velkým schodům, které vedly nahoru do parku. Vpravo nahoře stojí socha samuraje Saigo Takamori s jeho psem.

Park je poměrně rozlehlý, ale skýtá spoustu zajímavých staveb. My jsme neviděli všechny, ale pár jsme si jich vybrali.

Hned na začátku nás zaujal chrám Kiyomizu Kannon-do, z jehož terasy byl výhled dolů k jezírku.

Od tohoto chrámu jsme se prošli směrem ke vstupu do ZOO, dovnitř jsme ale nešli, nechali jsme si ZOO na horší počasí. 🙂

Procházeli jsme další místa a přišli jsme ke svatyni Ueno Toshogu, ke které vede krásná cesta olemovaná sochami. Tato svatyně vznikla podle stejnojmenné svatyně v městečku Nikkó. Vpravo od přístupové cesty stojí překrásná pagoda Five-storied. Svatyně byla bohužel ještě zavřená, přeci jen jsme tu byli brzy ráno.

 

Pokračovali jsme tedy dál a došli jsme dolů k chrámu Benten-do, který stojí u jezírka. I proto je také zasvěcen vodním bohům. Podívali jsme se dovnitř, pokochali se pohledem na park, zarostlé jezírko a samotnou svatyni a chvíli jsme si odpočinuli. Bylo tu totiž centrum pro lovce Pokémonů, tak si Kubík musel taky zachytat.

Od chrámu jsme prošli kolem jezírka Shinobazu, kde bylo nachystáno spoustu šlapadel ve tvaru labutí. Nás ale po špatné zkušenosti z Malajsie ani nenapadlo si šlapadlo půjčit. Určitě bysme si zase vybrali nějaké špatné, které by nejelo. 🙂

Trochu mi toto místo připomínalo Central Park v NY, a co vám? V Tokyu bylo ještě pár dalších míst, kde jsem si říkala, jestli jsem v Americe nebo v Tokyu.

 Tak co na Tokyo říkáte? Líbí se vám?


MAPA

 mapa-ueno

 

 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.