IMG_6034

Po zakotvení v přístavu v Miami jsme si užili posledního tepla a vydali se na letiště. Původně jsme měli letět až večer a během dne se ještě projít po Miami. Ale byli jsme docela unavení. A hlavně bychom stejně museli odvézt kufry do úschovny na letiště, pak jet do centra a pak zase zpátky. Tak jsem si řekli, že zkusíme využít dřívějšího letu. Kdyby to někoho zajímalo, tak tady je průběh.

V samoobslužném kiosku si vyberete možnost dřívějšího letu, u Delty to stojí 50 dolarů. Nám tam naskočil pouze jeden let, druhý už byl ten původní večerní. Z karty se nám tedy strhlo 50 dolarů za osobu, vytiskla se nám letenka bez umístění sedadel s tím, že tam bylo napsáno, že místa se dozvíme tak cca 10-15 minut před uzavřením brány. Kufry jsme nechali letět tímto dřívějším letem, ale lze je poslat i letem původním (pro nás večerním). Když jsme přišli ke gateu, tak mi bylo sděleno, že poletíme pouze pokud někdo nepřijde. A že jsme v pořadí. Situace neznalí jsme si mysleli, že když si zaplatíme 50 dolarů a odbavovací kiosek nám nabídne dřívější let, tak máme na 100% jistotu, že dřívějším letem poletíme. Ale vůbec to tak být nemusí! Tak jsme z toho byli docela rozhození, protože 50 dolarů v háji a šance, že se najde místo podle pracovníka letiště opravdu malá. Naštěstí!! nám to vyšlo a místa byla a my tak mohli letět.

Do New Yorku jsme tedy přiletěli dřív a mohli jsme tak vyrazit na basketbalový zápas Brooklyn Nets vs Boston Celtics do haly Barclays Center.

IMG_5851

Protože New Yorku jsem se dost věnovala v článcích z podzimní dovolené v tomto městě, tak to vezmeme tentokrát stručněji.

Na druhý den dopoledne jsme si koupili vstupenky na vyhlídku na Empire State Building. Tentokrát jsme vynechali Top of the Rock a zkusili Empire. Pro nás ale jednoznačně vyhrává výhled z Rockefellerova centra. Na Empire jsme si koupili vstupenku do obou vyhlídkových pater – tedy do patra 86. a 102. zaskleného. Celkem nás lístky pro dvě osoby stály 108 dolarů.

DCIM101GOPROGOPR1807.

DSC_0433_Snapseed

DSC_0429_Snapseed

Ještě před tím jsme se ráno podívali na rušný Times Square.

IMG_6192

DCIM101GOPROGOPR1924.

Po obědě jsme se přesunuli podívat se do Washington Square parku a projít si Greenwich Village a West Village. Překrásné čtvrtě, určitě při návštěvě nevynechejte.

IMG_5924_Snapseed

IMG_5921_Snapseed

DCIM101GOPROGOPR1823.

IMG_5935_Snapseed

Znovu jsme si prošli High Line Park, kde zahradníci pracovali o sto šest. Jak v zimě, tak na podzim má park svou atmosféru a za mě je prostě nej nej nej!!

IMG_5954_Snapseed

IMG_5976_Snapseed

IMG_6085

Poslední zastávkou byl Brooklyn Bridge, pod kterým se nachází náš oblíbený fast food Shake Shack. Mňááám :-))

DCIM101GOPROGOPR1869.

IMG_6076

Večer nás čekal druhý basketbalový zápas v NY a to v Madison Square Garden, kde zrovna hráli New York Knicks vs. Los Angeles Clippers. Chytli jsme skvělá místa dole, takže to byla paráda! 🙂

IMG_6336

IMG_6337

IMG_6293

Třetí den jsme věnovali Central Parku. Chtěli jsme si ho tentokrát projít detailněji a až k nádrži Jacqueline Kennedy Onassis Reservoir. Je neuvěřitelné, kolik cest a cestiček v parku najdete.

IMG_6157_Snapseed

IMG_6188

IMG_6191

DCIM101GOPROGOPR1945.

Cestou zpátky jsme to vzali kolem Guggenheimova muzea a před Metropolitním muzeem jsme si dali oběd. Ten můj se moc nepovedl, protože jsem si dala kuřecí s rýží a zeleninou a měla jsem kuřecí i s kusy kůže a chlupy. Nic pro mě, na tohle můj žaludek není stavěný.

IMG_6159_Snapseed

Ještě jsme zašli do obřího Apple Store, který se nachází na rohu Central Parku u hotelu Plaza. Chtěla jsem se tam podívat, jak to tam vypadá a mají to teda vyřešené skvěle. Okoukla jsem, co bych si přála a nechala si dál zdát :-))

Poslední den jsme se sešli s kamarády ze Slovenska, kteří do New Yorku přiletěli na dovolenou. Celý den bylo docela ošklivo, poprchávalo, tak jsme obešli pár obchodů a zašli na oběd. Navečer jsme se vrátili do hotelu pro kufry a vyrazili jsme na letiště. Let nám posunuli o hodinu, takže jsme odlétali až někdy kolem jedné hodiny v noci a byl to hodně dlouhý den! Nejhorší je, že na letišti je jen 30 minut wifi zdarma, v dnešní době neuvěřitelné.

IMG_6359

IMG_6193

Jsem ráda, že jsme i při této dovolené zařadili pár dní v New Yorku. Prošli jsme si další místa, kde jsme v září nebyli a užili si to ještě víc. 🙂


FOTOGALERIE

 

USA - New York 3/2015

This article has 5 comments

 1. Katka Reply

  Ten nápis LOVE som chcela vidieť aj ja! Ale nejako som na to zabudla a nenašli sme ho 😀

  • pajushca@gmail.com Reply

   Tak příště 🙂 My jsme u LOVE v září nebyli, protože tam bylo zase spoustu lidí. A teď tam nebyl skoro nikdo. A HOPE jste našli? 🙂

 2. Barbora Reply

  Ahojky, za 3 týdny letím s kamarádkou do NY a chci se zeptat, lístky na zápas jste kupovali přes net nebo na místě? A ten nápis Love se nachází kde? Díky za info.

  • pajushca@gmail.com Reply

   Ahoj, nápis Love je na 6th Avenue, na křižovatce s W55th. Lístky kupoval přítel a určitě dopředu přes internet, ale přes jakou stránku, to netuším. 🙂 Užijte si to tam!

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.