První odpoledne a večer jsme strávili ve čtvrti Akihabara. Akihabara je elektronickou čtvrtí, hlavní ulicí je neony označkovaná Chuo-dori.  Všude kolem vás budou lákat obchody s elektronikou, komiksy a dalšími šílenými japonskými nápady. Nejvíc ohromující je celá čtvrť po setmění, kdy se rozsvítí všechny neonové nápisy. A i kdybyste nechtěli nakupovat, určitě se do této čtvrti jděte alespoň projít, je to opravdu zážitek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

img_7254

img_7252

Za návštěvu určitě stojí také obrovský obchodní dům – Yodobashi Akiba. Najdete zde 8 podlaží s elektronikou, foťáky, hračky, CD a DVD, restaurace a další a další věci. Jestli nechcete utrácet, tak tam raději nechoďte. 🙂 Elektroniku si totiž můžete koupit jako cizinci bez daně, akorát musíte mít u sebe cestovní pas.  A občas jsou ceny opravdu lákavé.

Prošli jsme se také uličkami mimo hlavní ulici a neonové šílenství. Všimli jste si na fotkách vedení kabelů? Nás překvapilo, že zrovna v Japonsku v tom mají takový bordel :-))

img_7251

Za ulicemi s elektronikou a dalšími věci se skrývá svatyně, jmenuje se Kanda shrine. Věří se, že svatyně přináší štěstí v byznyse, v rodině, v nalézání partnera a chrání před neštěstím. Svatyni jsme stihli navštívit ještě před setměním. Nevím, jestli jsem vám to už nepsala, ale ač je Tokyo obrovské město, tak na většině památek jsme se nesetkali s davy turistů. A Kanda shrine byla jedním z těchto míst. Díky tomu, že je zde klid, jsme si mohli náramně užívat atmosféru daného místa.

Po setmění jsme se přesunuli ještě zpátky do víru neonů a takhle vypadala čtvrť Akihabara po setmění.

 


MAPA

mapa-akihabara

 

This article has 1 comments

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.