IMG_8915_Fotor_Collage

Byla jsem tam poprvé a určitě ne naposledy, hned jsem si to tam zamilovala. A co? Černohorské rašeliniště na Černé hoře v Krkonoších! Ke krásnému pocitu přispělo nádherné počasí, téměř žádní lidé (byli jsme tam v týdnu) a barvy podzimu.

Na Černou Horu se dostanete buď po svých a nebo můžete vyjet lanovkou. Dolů můžete jít opět po svých, koupit si zpáteční jízdenku, nebo sjet na koloběžkách. Pokud půjdete pouze na rašeliniště, zajděte si v klidu v Jánských Lázních na oběd a pak vyjeďte nahoru. Odpoledne vám bude na tento výlet bohatě stačit.

U horní stanice lanovky stojí rozhledna Panorama. Určitě vyjděte nahoru, je odtamtud nádherný výhled na všechny strany, mně se nejvíc libil pohled na hřeben se Sněžkou. Z rozhledny se každý den vysílá panoramatický pohled pro televizní pořad Panorama. A co mě překvapilo, tak rozhledna je předposlední sloup původní kabinové lanovky z roku 1928!

Dále pak pokračujte po dřevěném chodníku k žluté turistické značce, po které půjdete přes Černou boudu až k Václaváku. Tam už je odbočka na rašeliniště a dále se jde po naučné stezce. Okruh vede k Velkým pardubickým boudám. Zpátky jděte po zelené a pak po modré zpět k Černé boudě. Okruh je dlouhý kolem 5 km.

Naučná stezka přes rašeliniště vede převážně po dřevěných chodnících a to miluju! Je to tak přírodní a skvěle to vypadá! Cestou je také odbočka na vyhlídkovou věž, tu určitě nevynechte. Cestou také půjdete kolem Hubertovy vyhlídky! To je úžasné místo! Mně hned bylo líto, že sebou nemáme věci na piknik a nemůžeme posedět déle. Tam bylo tak krásně, Sněžka a celý hřeben v pozadí, dřevěný stůl a lavice, všude kolem podzimem zabarvená příroda. Nádhera.

Už jste na Černé hoře byli? Co na tohle místo podle fotek říkáte?

IMG_8917

DCIM100GOPROGOPR3329.

IMG_8914

DCIM100GOPROGOPR3346.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DCIM100GOPROGOPR3360.

IMG_8916

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_8919

IMG_8938

IMG_8921

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DCIM100GOPROGOPR3387.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


ÚTRATA

zpáteční jízdenka lanovkou – 180 Kč/dospělý, 140 Kč/pes

vstup na rozhlednu – 20 Kč/dospělý


MAPA

mapy


FOTOGALERIE

Cernohorske raseliniste 9/2015

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.