Tak a je to tady. Poslední den v New Yorku. Z postele jsme zrovna nespěchali, v klidu jsme se vyspali, nasnídali a dobalili zbytek věcí.

Tento poslední den se nám moc nepovedl, ale jinak to bohužel naplánovat nešlo. Problém byl v tom, že do 12 hodin jsme museli odejít z bytu a nemohli si tam nechat kufry. A letadlo nám letělo až večer. Tak co tedy udělat s kufry? Chodit s nimi po městě je naprostý nesmysl.

 Když jsem pátrala po úschovnách v centru, moc jsem jich nenašla, prý kvůli bezpečnosti. A jet po obědě na letiště a čekat tam až do večera, to byl další nesmysl.
Nakonec to dopadlo tak, že jsme kolem oběda jeli na letiště a nechali kufry v úschovně tam. Kufry před tím, než vám je uloží, zkontrolují, musíte je tedy otevřít. Dostanete cedulku, se kterou si pak přijdete kufry zase vyzvednout. Platí se při vyzvednutí. Úschovna se nachází v Terminálu 4 v příletové části. Poplatek za uložení záleží na velikosti kufrů. My měli 1 velký a 1 menší a platili jsme 8 + 11 dolarů.
Když jsme odevzdali kufry, sedli jsme opět na Air Train, jeli na Howard Station, sedli na metro a jeli do centra. Ten den bylo totiž hnusně a chvílemi i pršelo, takže možnost jet třeba na Coney Island nebo Rockaway Beach nepřicházela v úvahu. Blbé bylo, že už nám došla i týdenní karta na metro, takže jsme si k Air Trainu museli koupit i lístek na metro.<
V centru jsme udělali zase pár nákupů, nějaké oblečení a boty, najedli se a asi po dvou hodinách jsme jeli zpátky na letiště. Bylo to tedy velmi hektické. Ona cesta z letiště do centra trvá vážně dlouho, už si to přesně nepamatuji, ale kolem hodiny to bylo, možná přes hodinu. A my jeli tam – zpátky a zase tam. No opruz. Takže zase lístek na metro a znovu další lístek na Air Train. To se vskutku vyplatilo, ale jinak jsme to prostě nevymysleli.
Na letišti vše proběhlo v pořádku, fronta na bezpečnostní kontrolu naštěstí mizela rychle, i když se zpočátku zdála pěkně dlouhá. Před odletem jsme si dali mňamku v Shake Shacku, tomu jsme nemohli odolat. A borůvková limonáda byla luxusní! Yummy!
Let JFK – LHR
DL 402, Boeing 767-332 (ER)
 
Zpátky do Londýna jsme letěli opět s Deltou. A na služby na palubě si vůbec nemůžu stěžovat. Na začátku jsem dostali vlhčené navoněné ubrousky. K večeři bylo kuře nebo těstoviny, kuře tentokrát trochu ostřejší. Nakonec jsme vůbec nespali. Úplně jsem zapomněla, že mám v tašce Kinedryl. Ach jo! Takže jsme koukali na filmy, nebo jen tak seděli a koukali, chvílemi na pár minutek zavřeli oči, ale kvalitně jsme tedy nespali. Navíc se nám zdálo, že máme méně místa na nohy než při prvním letu. To zřejmě tou únavou. Z cca 6 hodinového letu, který díky časovému posunu představoval celou naší noc, jsme vůbec nespali. Ještě k snídani – jídlo bylo dobré, ale jelikož jsme seděli až úplně vzadu, v první várce s teplými nápoji na nás zapomněli a když jsme si později řekli o čaj, tak jsme dostali něco naprosto nechutného. Přišlo mi to jako zmixovaný čaj s kávou, nebo nevím, jak jinak si tak příšernou chuť vysvětlit.
Po příletu jsme měli naplánovanou prohlídku Londýna. Převážnou část jsme zvládli, ale bylo to únavné, protože jsme díky časovému posunu a nevyspání skoro usínali ve stoje.
A o tom, jak jsme polospící chodili po Londýně se dočtete v příštím příspěvku.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.