Vstávali jsme brzy, chtěli jsme totiž kolem 8. hodiny ráno být v parku Bowling Green, kde se nachází Charging Bull. Bronzový býk, který symbolizuje vzestup burzy na Wall Street. Ten je totiž naprosto běžně obklopen davy turistů, proto jsme tu chtěli být ráno a vyfotit se s ním. Jenže ten den mělo proběhnout setkání OSN a tak býka obestavěli zábranami. To byl pech!

A protože jsme na bytě nesnídali, zašli jsme do Donkin Donuts a rozhodli se posnídat u 9/11 Memorial. Ráno tu nebylo tolik lidí. Na Ground Zero se nachází dva památníky na 11. září 2001. Jsou to nádrže s kaskádovitě tekoucí vodou. Kolem dokola jsou vyryta jména těch, kteří zde zahynuli. Nás zaujalo to, že jsme zde potkali pracovníka, který dával bílou růži do jmen těch, kteří by ten den slavili narozeniny. 
 
 
Prošli jsme ulicí Wall Street a zde zahnuli do Nassau street, kterou jsme došli do City Hall Parku. Zde se nachází budova City Hall – Radnice, která je postavená ve federálním stylu. 
 
Hlavním cílem byly dnes čtvrti China Town a Little Italy. Chtěli jsme si je v klidu projít během den. Hlavní ulicí čtvrti China Town je Canal Street a Mulberry Street. Ta se pak mění v Little Italy. Ulice jsou tu krásně vyzdobené a atmosféra je tu skvělá. My jsme zde nakoupili i většinu suvenýrů, jsou tu mnohem levnější, než v obchodech jinde na Manhattanu. Jen počítejte s tím, že v China Townu vás budou místní obchodníci nahánět, takže pokud se někde budete chtít jen podívat, už vás budou otravovat a nahánět, abyste si něco koupili. 
 
A protože se nám tady nechtělo obědvat, popojeli jsme metrem k Empire State Building a našli jsme zde bufet, kde si můžete za 8 dolarů koupit 1 libru jídla dle vašeho výběru. My tedy váhu hodně přešvihli, měli jsme totiž hladové oči. V bufetu bylo k výběru jak zeleninové saláty, tak těstoviny, smažené věci, polévky. Po fast foodu příjemná změna. 
 
Během oběda jsme surfovali po internetu a zrovna nám přišla odpověď z Madison Square Garden ohledně prohlídky. Kubík se tam totiž chtěl jít podívat, tak psal dotaz. A zrovna dnes měli do 15. hodin prohlídky, kdy se lze podívat i do šaten. Tak jsme rychle dojedli a vydali se k Madison Square Garden. 
 
Prohlídka v MSG nás stála 26,75 dolarů a trvala přibližně 1 hodinu a 15 minut. Prováděl nás Peter a bylo to super! Skvěle jsme mu rozuměli a hlavně vyprávěl vtipně a poutavě. Během prohlídky jsme viděli různé VIP salonky, prošli se občerstvovacím patrem, prošli se halou a nakonec šli do suterénu, kde se nachází salonek pro největší celebrity a hosty a šatny basketbalistů a hokejistů. 
 
Po prohlídce jsme zašli do Footlockeru podívat se na boty a třeba si nějaké koupit – ano, koupili jsme. :))
 
Metrem jsme přejeli do Brooklynu na High Street, odkud jsme šli do ulice Washington Street. Odsud je totiž vidět Manhattan Bridge a toto místo je hodně fotografované. 
 
Pak jsme zašli ještě naposledy na Brooklyn Bridge, pokochat se naposledy pohledem na Manhattan.
Zavítali jsme také do našeho oblíbeného Shake Shacku. Já si dala jahodový shake. Mňam, byl výborný. Pak jsme objevili domeček, ve kterém vyrábí domácí brooklynskou zmrzlinu. Ne, že by bylo teplo, ale Kubík neodolal. Jeden kopeček stál sice 4 dolary, ale zmrzlina byla prý výborná. A tohle je ten jeden kopeček…
 
Večer jsme balili kufry a nakonec ještě v noci jeli do centra na noční Times Square. Mně už se nechtělo, protože jsme jeli hodně pozdě, takže jsem byla pěkně otrávená a vůbec mě to tam nebavilo. 
 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.