Ještě než se přesuneme na Perhentianské ostrovy, jsem tu s článkem z Penangu. Na ostrově jsme strávili pouze jedno odpoledne, a tak jsme navštívili pouze historické centrum města George Town, kopec Penang Hill a chrámový komplex Kek Lok Si. Časově nám to ale vyhovovalo, protože se nám tam zase až tolik nelíbilo.  Všude bylo hrozně moc lidí, naprosto nesnesitelné vedro a jeden velký chinatown. A to je přesně to, co miluju na cestování. Každému se líbí něco jiného a někde jinde. Přechod z Langkawi sem byl pro nás docela šok, tak jsme byli rádi, že jsme hned druhý den mohli jet zase o kus dál.

Na ostrov Penang jsme se doplavili z Langkawi naprosto nechutným trajektem a cesta trvala asi 2,5 hodiny. Hnusný špinavý okna, přes který nebylo nic vidět, smrad uvnitř z oleje jako když sedíte v dílně a ještě jela tak strašně moc klimatizace, že jsme vylezli jak dva rampouchy! Trajekt nás vyplivl v přístavu v George Town, odkud jsme to naštěstí měli jen kousek na hotel. A cestou jsme potkali pár zajímavých míst:

Viktoriiny pamětní věžní hodiny (Queen Victoria Memorial Clock Tower), dvě budovy Radnice (Town Hall, City Hall), kostel sv. Jiří (St George’s Church) a další zajímavé budovy.

Zamluvila jsem ubytování přímo v centru v ulici Love Lane. Zde jsme jen odhodili věci, domluvili si taxi na brzký ranní odvoz na letiště a vyrazili jsme do města. Prošli jsme takový ten základ, hlavně ulice, ve kterých se nachází malby na stěnách, viděli jsme pár čínských chrámů a hlavně jsme hledali místo na jídlo. Chtěli jsme něco jiného, než čínskou restauraci, ale nakonec jsme nic jiného nenašli. Ale jídlo tam měli výborné!

Po obědě jsme se ještě prošli městem a zase potkali pár maleb na zdi a zajímavých míst.


Collage_Fotor

Pak už jsem se přesunuli autobusem z Komtaru k chrámu Kek Lok Si. Byli jsme tam asi hodinu před zavírací dobou a nebyli tam skoro žádní turisté. Ale ten chrámový komplex?! To vám byla taková nádhera! Samozřejmě jsme si ho celý prošli, udělali mraky fotek a nakonec jsme vylezli do posledního patra pagody a kochali se výhledem na celý chrám a město. Viditelnost nebyla úplně 100%ní, ale to základní vidět bylo.

Pár faktů o chrámu: Je to největší buddhistický chrám v Malajsii. V roce 1890 ho nechal postavit čínský buddhistický imigrant. Chrám charakterizuje sedmipatrová 30 m vysoká věž/pagoda Ban Po Thar. V nejvyšší úrovni chrámu stojí vysoká bronzová socha Kuan-jin, bohyně milosrdenství. Dále se v areálu nachází další chrámy, zahrady, rybníčky a sochy zvířat čínského zvěrokruhu.

A takhle to v chrámovém komplexu vypadalo. No není to krásný?

Od chrámu jsme se chtěli původně přesunout autobusem k lanovce na Penang Hill, ale když asi 15 minut žádný nejel, šli jsme pěšky. A jen jsme ušli asi sto metrů, tak autobus přijel. Ale už jsme se nevraceli, aspoň jsme se prošli a daleko to nebylo. Cestou jsme potkali zase další krásný chrám.

V dolní stanici lanovky Penang Hill jsme si koupili lístky a vyrazili nahoru na kopec. Moc lidí už tu nebylo, takže to bylo perfektní. Opět jsme se pokochali výhledy do okolí, i když to trochu kazil menší opar a prošli se po okolí. Pak už jsme jen čekali na odjezd lanovky dolů. V automatu tam stála plechovka jen 1 ringit! Pár takových jsme potkali i ve městě, ale nebylo to pravidlem.

Kopec Penang Hill je vysoký 821 m a lanovka, která jezdí nahoru má délku 1,99 km. Na kopci se nachází zahrady, hinduistický chrám, mešita a restaurace.

Zpátky do centra jsme jeli zase autobusem, ale vystoupili jsme dřív, na Penang Times Square, kde mají Bumblebeeho a Optimuse Prima. Byl tam i Mekáč, tak jsme si tam dali véču a pak šli pěšky zpátky do hotelu. Nebylo to vyloženě blízko, ale zase ani ne daleko.

Na hotel jsme přišli až někdy po 22. hodině, takže jsme se jen vykoupali a šli spát. Ráno už někdy v 5 hodin pro nás přijel taxík a jeli jsme na letiště. A frčeli jsme směr Kota Bharu a Perhentianské ostrovy! Jupííí, ale o tom až příště!


UBYTOVÁNÍ:

The 80’s Guesthouse, Love Lane, George Town


ÚTRATA

(platí pro 2 osoby)

trajekt Langkawi-Penang – 140 RM

ubytování – 98 RM

jídlo – 108 RM

doprava – 8 RM

vstup na pagodu v chrámu Kek Lok Si – 4 RM

výtah k obří soše v chrámu Kek Lok Si -12 RM/zpáteční

lanovka na Penang Hill – 30 RM/zpáteční


MAPA

MALAJSIE MAPA 2016 – Mapy Google

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.