PicFrame

Druhý den našeho výletu jsme dopoledne navštívili Mariánské Lázně. Když jsme ráno vyjížděli, zastihla nás mega průtrž mračen a i při příjezdu do Mariánek trochu poprchávalo. Koupili jsme si tedy hned u prvních „vietnamců“ deštník a proto pak přestalo pršet úplně. 🙂

Zaparkovali jsme na parkovišti v ulici Pramenské a sešli odtamtud přímo na Hlavní třídu. Procházeli jsme Skalníkovy sady až ke Křížovému prameni. Konečně zde měli prameny, které se daly pít.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na show Zpívající fontány jsme měli ještě chvíli čas, mohli jsme se tak podívat ke Karolininu prameni a stavit se v informačním centru. A koupit si oplatku teplou, mňam! V 11 hodin jsme poslouchali a pozorovali fontánu, kde zahráli 3 písničky od Celine Dion.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Před obědem jsme ještě stihli rychlejším tempem projít park Boheminium, park miniatur českých památek, které jsou zde ve velikosti 1:25. Každou sezónu zde přibudou minimálně tři nové české památky.

boheminium

Nevynechali jsme rozhlednu Hamelika, která se nachází kousek od parku miniatur. Bohužel výhled už kazí vrcholky stromů.

IMG_7057_Snapseed

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po obědě jsme vyjeli zpátky do Karlových Varů. Kubík měl práci, já s Barneym jsme navštívili oboru sv. Linhart, o které jsem už psala.

Poslední den našeho výletu jsme ráno popojeli na parkoviště kousek od hotelu Pupp, abychom lanovkou vyjeli na rozhlednu Diana. Na rozhlednu máte možnost vyjít pěšky, nebo vyjet výtahem. A pořádně si užijte výhled, je skvělý a na všechny strany okolí Varů.

IMG_7111_Snapseed

DCIM101GOPROGOPR2258.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od Diany jsme šli dolů přes vyhlídky k Jelenímu skoku a kolem známého Kamzíka.

DCIM101GOPROGOPR2276.

DCIM101GOPROGOPR2271.

Zpátky k autu jsme šli nábřežní ulicí Stará louka a kolem hotelu Pupp.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Naše cesta dál pokračovala do města Loket. Překrásné historické město, které je tak perfektně umístěno! Prošli jsme se uličkami, poseděli na výborném obědě na náměstí a pak jsme si vyšlápli na vyhlídku na město. Prohlídku hradu jsme vynechali, protože s pejskem je tam vstup zakázán.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak dojít na vyhlídku? Jděte od parkoviště u benzinové stanice po silnici a na úrovni hradu začíná Goethova stezka, je zde také velké parkovací místo. Stačí vystoupat o kousek výš po stezce a najdete tam altánek s úžasným výhledem na město Loket! Stezkou se dá pokračovat dál a najít i další vyhlídky, takže jestli budete mít čas, můžete si udělat pěknou procházku lesem.

IMG_7121_Snapseed

Na cestu do Varů jsme se s Kubíkem rozdělili. On jel autem, protože šel na basket a já s pejskem jsme šli pěšky podél řeky Ohře. Byla to sice pěkná štreka, ale po rovině podél vody, po modré turistické značce. Zastávku jsme si udělali u Svatošských skal, kde jsme poseděli a načerpali síly na zbytek cesty. Kousek za skálami jsme se oddělili od modré turistické cesty a pokračovali po nové cyklostezce, která ještě nebyla oficiálně otevřená. Vede dále podél Ohře, pak přes most na druhý břeh a ulicí U Brodu a dále zase podél vody vede až do Doubí, kde končí kousek od Vánočního domu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My jsme pěšky došli až k aréně, kde jsme si od Kubíka vzali auto a abychom nemuseli čekat, vyrazili jsme ještě do centra Varů a prošli se ke známému kostelu sv. Petra a Pavla. Ten se zrovna opravoval, takže bylo kolem lešení, ale aspoň jsme se krásně prošli a nejvíce se mi líbila ulice Sadová. To už jsme byli s Bárníkem úplně K.O., tak jsme skončili zase v pizzerii u arény. Byl to hodně náročný den!


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslední zastávkou našeho třídenního výletu byl zámek Orlík, kde už bylo sice zavřeno, ale aspoň jsme si u něj udělali fotku a pokochali se výhledem na přehradu a samotný zámek.


ÚTRATA

vstupné park Boheminium – 119,- Kč/osobu

lanovka Diana – 45,- Kč/osoba/nahoru + 25,- Kč/pes

jídlo – cca 400 Kč/1 osobu/den


KDE JSME BYLI NA JÍDLE

Restaurace a penzion Atmosféra – posezení na terase na náměstí, výborné domácí limonády, skvělá polévka a hlavní jídlo

Hostinec U pejska a kočičky – super atmosféra, dobré jídlo


FOTOGALERIE

Karlovy Vary 5/2015

Marianske Lazne, Loket 5/2015

This article has 4 comments

 1. Barbora Reply

  Jsem na Tvém blogu poprvé, rozhodně sem ale zavítám znova! Také jsem Ti (vám) chtěla říct, že vám to ohromně sluší! A taky tu hrozně krásně prezentujete Českou republiku, všechny její krásy! Tvůj (Váš) blog by měl být mezinárodní a měl by lákat turisty do Čech (nebo začít spolupracovat s Czech tourism).

  Přeju Ti (vám) mnoho úspěchů.

  Tvá (Vaše) B.

  • pajushca@gmail.com Reply

   Ahoj, dobrý den, Báro!
   Moc děkuji za milý komentář, co víc si přát, než v neděli ráno po probuzení číst milá slova. 🙂 Moc ráda prezentuji výlety po naší zemi, protože většina ostatních blogů je spíše o tom, jak ostatní cestují do hodně vzdálených míst. Kdežto po naší zemi může jezdit na výlet kdokoli 🙂 Zatím moc článků z ČR nemám, ale určitě jich dost přibude, už jsme jich objeli spoustu. Mít mezinárodní blog by bylo fajn, ale to by mi psaní příspěvků v angličtině trvalo mnohem déle. Ale do budoucna je to určitě věc k zamyšlení. 🙂 Děkuji moc za návštěvu a přijď/te zase 🙂 Pájuška

   • Barbora Reply

    Takže za 1. Tykej mi! 😀
    Za 2. Bohužel, čím dál méně lidí cestuje po ČR a já si myslím, že je to škoda. Bude Ti vadit, když Tě budu všude propagovat? 🙂
    Za 3. Máš pravdu, články v angličtině by byly na začátku hodně obtížné, ale pak bys to měla v merku a psala bys stejně rychle jako v čj a ještě bys krásně uměla anglicky 🙂
    Za 4. Budu tu pečená/vářená… 😀

    Tvá B.

    • pajushca@gmail.com Reply

     Ahoj,
     určitě mě propaguj, budu mooooc ráda! Děkuju! :-))
     No musím říct, že až si dodělám jeden vzdělávací kurz, tak bych v rámci zlepšování se v angličtině mohla zkusit psát články anglicky. Akorát musím zaúkolovat ségru, nebo někoho, aby mi to vždycky zkontrolovala, přeci jen pak vypustit do světa nějaké nesmysly by nebylo to pravé ořechové. Ale v rámci vzdělávání se, proč ne. Budu nad tím přemýšlet. A děkuju moc za návštěvy!! Letos máme ještě pár výletů v plánu, takže články přibudou a hlavně se budu hodně vracet do minulosti 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.