Čekal nás první celý den na ostrově Langkawi, na který jsme se tak těšili! Ráno jsme vstali v 7 hodin a vyjeli na střechu hotelu na snídani. A co víc si přát, než snídat s výhledem na pláž a okolí 🙂

V 9 hodin jsme už stáli u půjčovny skútrů, protože jsme netušili, za jak dlouho budou pryč, tak aby na nás nějaké zbyly. Půjčili jsme si každý svůj a cena za dva skútry na 12 hodin včetně pojištění byla 46 RM, záloha 100 RM. Dostali jsme helmy, poučení, kam nemáme jezdit, kde máme tankovat atd. a mohli jsme vyrazit. Naše první jízda na skútru mohla začít.

Vyrazili jsme kolem letiště na lanovku, která vede do hor na slavný Sky Bridge. Kupodivu nebyla fronta na lístky, takže jsme je hned mohli koupit a jet nahoru. Nebudu vám lhát, byla jsem v lanovce pěkně poprděná strachy, je to docela velké převýšení. Ale co bych pro ty pohledy z výšek neudělala.


DCIM100GOPROGOPR4790.

Vystoupili jsme v mezistanici a nafotili pár fotek. Zespodu mezitím začalo jezdit víc a víc lidí, tak jsme raději šli zpátky ke kabinkám a popojeli na horní stanici lanovky. U horní stanice lanovky jsou dvě vyhlídkové plošiny, ze kterých je krásný výhled na okolí a hlavně na samotný Sky Bridge.

Na Sky Bridge se dostanete buď pěšky takovou přírodní cestou, nebo můžete sjet jakýmsi výtahem. Za vstup na Sky Bridge, pokud jdete pěšky, se platí 5 RM, za cestu výtahem 15 RM. I když bylo hrozné vedro, šli jsme pěšky, nejsme žádní lenoši.

Samotný Sky Bridge je úchvatná stavba! Tak vysoko nad zemí, jen na jednom stožáru, a mezi tak krásnými zelenými kopcemi! Jen by se nemusel tak jako malinko hýbat a já bych nemusela být posera. Ale i přes trochu nejistoty jsme most prošli tam i zpátky, nafotili spoustu snímků a kochali se výhledem na krásnou přírodu  kolem.

Nejhorší je vždycky cesta dolů, takže jediným vysvobozením z toho šíleného krpálu, kterým jsme kabinkou „padali“ dolů byl fakt, že s námi v kabince jel Rumun, který pracuje už pár let v Praze. A tak jsem si s ním povídala, místo abych se kochala tím určitě krásným výhledem na hloubku pod námi.

Chvíli po poledni jsme se vrátili zpátky k „vozidlům“ a popojeli dál, na vodopád Seven Wells Waterfall. Když zaparkujete, první odbočka vede pod vodopád, kde ho můžete zespodu pozorovat. Pokud budete pokračovat dále nahoru po cestě, dojdete na místo, kde si voda přichystala koupací „vany“ pro návštěvníky. I v suchém období, ve kterém jsme se zrovna nacházeli, zde bylo dostatek vody na koupání, jen ten vodopád dolů skoro žádný nepadal. Opět hezké místo, ještě s výhledem na kabinky lanovky. My jsme si jen smočili nohy a vyrazili zase o kus dál.

První koupací zastávkou byla pláž Pasir Tengkorak beach, velmi kladně hodnocená a opravdu si to zaslouží! Nádherné místo a poměrně málo lidí. Jen my nejsme plážoví povaleči, takže jsme si koupili u vstupu na pláž ve stánku oběd, najedli se, skočili na chvíli do vody, trochu oschli a pokračovali jsme zase dál. Spousta lidí by tu určitě vydržela celý den, takže pokud se rádi válíte na pláži, co víc si přát. A mimochodem všude na Langkawi byla hrozně teplá voda v moři, takže žádné osvěžení se nekonalo.

Kousek od pláže Pasir Tengkorak se nachází další vodopád, Temurun Waterfall. Zaparkovali jsme skútry a šli kousek nahoru k vodopádu. Cestou jsme potkali pár makaků, když cení zuby, tak z nich jde docela strach! Přišli jsme k vodopádu, ten byl ovšem vyschlý. Ach jo, kdyby bylo hodně vody, tak to musí být úžasný zážitek! No nedalo se nic dělat, vrátili jsme se tedy zpátky k motorkám, které nám mezitím obsadili makaci. Musela jsem na jednoho vzít klacek, protože mi seděl na sedadle. Drzoun jeden!

Vrátili jsme se kousek zpátky a pokračovali jsme podél pobřeží směrem do vnitrozemí, kde je vodopád Durian Waterfall. No co myslíte? Zase sucho! :)) Opět tam byla spousta přístřešků s posezením, zatím byly skoro u každého vodopádu.

Kubíkovi už docházel benzín a dle pokynů z půjčovny jsme museli tankovat pouze na benzínce Petronas. Nejbližší byla v Kuahu, takže jsme nakonec dojeli až do hlavního města Langkawi, kde jsme natankovali a jen městem projeli. Do okolí přístavu jsme se totiž chystali až poslední den před odjezdem. Musím ještě poznamenat, že na tom, že jsme poprvé řídili motorku, tak jsme to zvládli v pohodě, včetně průjezdu městem v plném provozu. Dokonce jsme potkali na hlavní ulici krávu, nevím, kam zrovna šla teda, asi nakupovat. 🙂 A samozřejmě jsme potkali podél silnice spoustu zvědavých makaků.

Na kraji města Kuah jsme se ještě zastavili v krásném chrámu Wat Koh Wanaram, kde nebyl ani jeden turista, ani žádní místní. Prostě nikdo. A tak pěkné místo to je!

IMG_1280_Snapseed-27

Jelikož cesta přes Kuah nebyla v plánu, ale byla nutná kvůli dotankování, vraceli jsme se zase napříč celým ostrovem k pláži Tanjung Rhu. No klasika, zazmatkovala jsem, byla jsem líná se zeptat a tak když jsme přijeli na rozcestí, kde doleva je cesta do Tanjung Rhu resortu a doprava nějaká cesta se závorou, tak jsem radši řekla, že to otočíme a pojedeme na pláž, kterou jsme míjeli cestou. Na hotelu jsem pak zjistila, že jsme měli jet k té závoře, ale o tom až příště, protože druhý den jsme tam jeli znovu! Zastavili jsme tedy na veřejné části pláže a trochu se po ní prošli a užívali příjemného podvečera.

Zpátky na hotel jsme jeli vnitrozemím, užívali si skvělou jízdu na skútru a fakt nás to bavilo! Skútry jsme vrátili do půjčovny někdy kolem 7. hodiny večer. Šli jsme se ještě projít dál po hlavní ulici směrem k Pantai Tengah, ale něco se tam stavělo, tak jsme se na pláž nedostali. Cestou zpátky jsme se stavili v naší oblíbené restauraci na večeři a tentokrát jsme si dali ještě ve vyhlášené palačinkárně taaak dobré palačinky! Místo se jmenuje My French Factory a jestli budete mít chuť na sladké, tak tam zajděte. Ceny jsou bohužel evropské, dvě palačinky a jeden banánový shake nás stály jako dvě večeře pro dva. Ale byla to dobrota a sladké zpestření. 🙂


ROZPOČET

(platí pro 2 osoby)

lanovka na Skybridge – 90 RM

vstup na Skybridge – 10 RM

půjčení dvou skútrů vč. pojištění – 46 RM

jídlo – 75 RM


MAPA

This article has 8 comments

 1. Kristýna Reply

  Ahoj, měla bych jeden dotaz. Požadovali po vás řidičský průkaz A, nebo vám stačilo B na půjčení skútru. Moc díky za odpověď,

  Kristý

  • Pájuška na cestách Reply

   Ahoj! Chtěli mezinárodní řidičák, nezapomeňte si ho dát vystavit. A do něho automaticky píšou jak A, tak B. Protože ten, kdo má B, tak může řídit i A do nějakýho omezení. 🙂

 2. Hana Reply

  Ahoj Pájuško 🙂 Úplně hltám Tvůj blog, protože se s přítelem chystáme v březnu do Malajsie a vidím, že na 90% budeme kopírovat váš itinerář :-). Zatím ještě nemáme letenky, nepodařilo se mi ukořistit nic moc zajímavého, ale jsem optimista, uvidíme…Chtěla jsem se Tě zeptat, jestli jsi v Malajsii neměla někde na plážích nebo i ve městě problém s nezahalením. Narazila jsem totiž v několika diskuzích na pár příspěvků, kde dívky poopisovaly problém s místními. Teď úplně nevím, jestli šlo jen o smůlu a nějakého radikála, nebo se raději připravit 🙂 Díky, Hanka

  • Pájuška na cestách Reply

   Ahoj Hanko. Jsem ráda, že u mě nacházíš inspiraci, to mě opravdu těší. 🙂 To je super, že pojedete do Malajsie, nám se tam tak moc líbilo! Myslím, že letenky určitě nějaké najdete, poslední dobou jsou často akce.

   S plavkami a koupáním na plážích jsem problém neměla. Všude byli vždy nějací turisté v klasických plavkách, pouze pár místních, kteří se koupali oblečení, ale nepřišla jsem si ani nijak divně. Popravdě my jsme stejně na plážích moc neleželi. 🙂 Opravdu se toho neboj, nevšimla jsem si za celou dobu tam, že by se i cizinci koupali oblečení. Takže to asi bude o náhodě, koho potkáš a jak se chováš a tak. Byla bych úplně v klidu. 🙂 Celou dovolenou jsem odchodila v kraťasech, tílkách a nebyl žádný problém, kromě chrámů samozřejmě.

   Jestli pojedete, tak si to moc užijte! A určitě mi pak napiš, jak jste se měli. 🙂

 3. Tonda Reply

  Ahoj chci se zeptat na ten Mezinarodni ridicak nekde jsem se docetl ze tam nevystavujou poboleni na Áčko. (Upozorňuji ještě také na to, že naše různé národní odchylky do mezinárodního průkazu nebudou zaneseny. Tedy např. pokud v Asii plánujete řídit skůtr do 50ccm, který v ČR můžete řídit zcela běžně, v mezinárodním řidičském průkazu o tom nebudete mít ani zmínku (není tam na to kolonka a úředník vám tam nedá razítko, že můžete řídit motorky), takže řízení motorky např. v Thajsku bude zcela na vaše riziko.)
  Tak jsem se chtel zeptat jestli jste opravdu měla vystavene i Áčko v mezinarodnim řidičáku.moc dekuji za odpoved 🙂

  • Pájuška na cestách Reply

   Ahoj, my jsme si nechávali mezinárodní řidičák vystavovat už dvakrát a pokaždé jsme měli označené jak A, tak i B. A to máme s přítelem různé městské úřady. Možná, že někde to tak nedělají, ale nám se to nestalo. Každopádně bych se asi nebála si to zapsání skupiny A říct, pokud ho tam nedají automaticky. 🙂

 4. Tonda Reply

  Ahoj a jeste jsem se chtel zeptat na ubytko zrovna treba ten hotel ve kterém jste bydleli.dekuji 🙂

  • Pájuška na cestách Reply

   Bydleli jsme na Pantai Cenang, v hotelu Royal Agate Beach Resort. Našla jsem ho na hotels.com. Pláž je přes ulici, všude kolem obchody, restaurace, půjčovny skútrů, cestovní agentury. Byli jsme spokojení. Pokoj i koupelna byly čisté, střešní terasa byla úplně nejlepší. 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.