Jako první výlet lodí po okolí Langkawi jsme vybrali to nejznámější, co zde na Langkawi je, a to Island Hopping, který zahrnuje Lake of Pregnant Maiden, Singa Besar Island (Eagle watching) a Beras Basah Island.

Lake of Pregnant Maiden – Jezero na ostrově Dayang Bunting, říká se mu Jezero těhotné dívky podle pověsti, že poté, co se zde bezdětný pár napil vody z jezera, narodilo se jim děvčátko. My jsme se zde pro jistotu radši ani nekoupali :)) (Ve skutečnosti bylo důvodem to, že se bojím hloubek a pokud nešnorchluju a nevidím, co je pode mnou, tak do vody víceméně nevlezu!)

Měli jsme zde asi hodinu čas. Původně jsem se chtěla projít po dřevěném chodníku podél jezera, na jehož konci byla menší vyhlídka. Jenže nás zaskočily opice a teď to svedu na Kubíka, ale měl strach, že budou opice dotěrné a že nás budou otravovat celou dobu, tak jsme se otočili a nikam nešli. Asi kdybych si dupla, tak by šel, ale já se oddaně vzdala. No a tak nás nenapadlo nic lepšího, než si půjčit šlapadlo a projet se po jezeře. Jenomže to bysme nebyli my, aby se zase něco nepokazilo. Šlapadlo totiž moc nejelo. Takže jsme šlapali jak zběsilí, byli jsme celí upocení a skoro nikam jsme nedojeli. To se fakt vyplatilo!

Druhou zastávkou bylo krmení/pozorování orlů – místo, kde se slétají orli a nalétávají na mořskou hladinu. My jsme teda neviděli, že by je někdo krmil, spíš jen průvodci začvachtali vodou a to bylo všechno. Ale křivdit jim nechci. Moc ráda pozoruji zvířata, jen škoda, že nemám teleobjektiv, snímky by byly rozhodně lepší.

Poslední zastávkou byla pláž na ostrově Beras Basah. Pláž byla trochu víc korálovitá a mě pálily odřeniny, takže jsem spíš polehávala venku. Viděla jsem i hezčí pláže, ale na to, kolik výlet stál, tak proč nejet a nepodívat se na jiná místa.

DCIM100GOPROGOPR5027.

Výlet trval dohromady asi 3 hodiny, takže jsme se pak ještě znovu prošli po pláži a sedli si v jednom z barů na drink a snack. Užili jsme si západ slunce a pak zase vyrazili do města na večeři.

IMG_5938-27

IMG_5928-2


MAPAmapa island hoppingmapa island hopping

mapa island hopping2mapa island hopping


ROZPOČET

(platí pro 2 osoby)

výlet island hopping – 50 RM

vstup na jezero – 12 RM

půjčení šlapadla – 30 RM

This article has 2 comments

  1. Lucie Lhotáková Reply

    Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kde jste rezervovali tenhle výlet, že stál jenom 25 RM / osobu? Děkuji mnohokrát 🙂

    • Pájuška na cestách Reply

      Ahoj, myslím, že to bylo v kanceláři naproti přes silnici kousek od hotelu Royal Agate, kde jsme bydleli. Pošlu víc info i s fotkou do emailu 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.