Minulý víkend jsme vyrazili na jeden den a jednu noc do Ostravy. Jeli jsme se ségrou a jejím přítelem, protože mi tento výlet dali jako dárek k narozeninám. Moc jsem se tam těšila, jak jsem už měla shlídnuto na netu, podle fotek má Ostrava spoustu krásných míst.

Jeli jsme s Leo Expressem, cesta byla úplně v pohodě, dali jsme si něco dobrého k jídlu z jejich nabídky a cesta utekla poměrně rychle. Jen to internetové připojení je katastrofa, ale to jsem věděla už z výletu do Olomouce. Takže na nějaké extra surfování a čtení internetu to fakt není.

Dneska vás vezmu v článku do oblasti Dolních Vítkovic, kam jsme se šli podívat v sobotu odpoledne. Koupili jsme si první okruh – Vysokopecní okruh s nástavbou. Cena: 190 Kč za osobu. Prohlídka trvá cca 110 minut a zahrnuje procházku částí areálu kolem infocentra, výjezd výtahem na vysokou pec a půl hodinový rozchod na nástavbě vysokopecní věže – Bolt Tower. V rámci rozchodu si můžete vystoupat na vrchol Bolt Tower, nebo posedět v kavárně a dát si něco dobrého na zub. My jsme samozřejmě zase museli jít až nahoru, jak jinak. 🙂

A teď taky něco málo o historii areálu Dolní oblast Vítkovice (DOV). Zdejší areál Vítkovických železáren byl založen v roce 1828 a od té doby se zde až do roku 1998 zpracovávalo železo. Naštěstí se areálu zhostil správný majitel a zachoval ho ve své původní industriální podobě. Ale aby to zde nebylo jen o průmyslu, některé budovy byly zrekonstruované a předělané pro kulturní a vědecké využití. Najdete zde tak např. Malý svět techniky, Velký svět techniky, Multifunkční halu Gong (bývalý plynojem), ve které je koncertní sál, konferenční sál  a další prostory pro městskou galerii.

A nakonec spousta fotek z areálu:

DCIM100GOPROGOPR7037.

Tak co? Inspirovaly vás moje fotky k návštěvě Ostravy? Nevyjedete ještě do konce léta na výlet? 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.