Po příjezdu na menší z Perhentianských ostrovů – Kecil – jsme se ubytovali a vyrazili na obchůzku po ostrově. Ostrov se dá obejít po stezce, částečně zpevněné. My jsme se vydali na sever ostrova a první zastávkou byla pláž zátoka s pláží Coral Bay. Na pláži je spoustu možností občerstvení a také zamluvení různých výletů a vodních atrakcí. Moc lidí se zde nekoupalo, přišlo mi to tu hodně korálovité.

Mezi Coral Bay a druhou stranou ostrova vede stezka, u které se nachází příjemná restaurace.  Stavili jsme se tam na oběd a bože, to byla taková dobrota! Já si dala zeleninovou polévku s kokosovým mlékem, Kubík nějaký burger a bylo to neskutečné dobré.

IMG_1523-1

S plnými pupky jsme došli na pláž Long beach, která je tak nádherná! Pokud si chcete zaplavat, musíte jít hodně daleko, protože je tu vody po kolena, ale ta barva! Smočili jsme se, na ručníku oschli a zase jsme vyrazili dál.

IMG_1624-7

Na konci pláže je resort Bubu, nebo tak nějak se to jmenuje, za kterým začíná stezka směrem k větrným mlýnům, schodům a nejseverněji položenému resortu na ostrově – D’Lagoon.  Abychom stezku našli, museli jsme se zeptat místních. Stezka začínala v místech, kde se nachází takové ty pomocné chatrče k ubytovacím a stravovacím zařízením a proto tam taky byli mega! velký varani! Moc blízko jsme se k nim raději nepřibližovali, jsou pěkně rychlí.

Jen co jsme začali stoupat nahoru, začal Kubík frfňat. Že máme žabky, že to je spíš na pohorky, že je to do kopce a bla bla bla. Vidíte, vůbec to s ním nemám jednoduchý! Naštěstí ale vždycky pokračuje dál. Cesta byla písečná a kamenitá, takže opravdu vyloženě na žabky nic moc, ale dalo se to zvládnout. Nahoře jsme přišli k větrným mlýnům, za kterými už začínaly úžasné schody dolů k vodě. My jsme až dolů nešli, měli jsme toho plné kecky. Dá se tam posedět i pod stříškou, takže hezké místo na procházku. Když jsem tohle místo našla na Google mapách, hned jsem věděla, že tam musíme jít. Jen zase nejsme tak akční, abychom chodili až dolů, skákali do vody a tak. To cestování nás občas prostě unavuje a chybí nám ten náboj a nadšení pro akci. Až teď zpětně si říkám, že jsme měli jít až dolu a trochu se ve vodě vyblbnout.

IMG_1538-4

IMG_1627-10

Pokochali jsme se tedy nádhernými výhledy a vyrazili zpátky na tu naší pláž, trochu si to tam užít. Cestou jsme si nakoupili ještě nějaký nezbytnosti v krámku na Coral Bay a šli čekat na další z úžasných západů slunce. A následující den už nás čekal podvodní svět. 🙂


MAPA

Perhentian Islands – Mapy Google

This article has 2 comments

  1. Jakub Reply

    Krasny ostrov, my sme boli tiez tento rok (2016).

    My sme sa zase svojpomocne vydali na Romantic beach a tiez to nebol jeden z naj napadov pretoze sme isli asi pol hodinu cez dzunglu v plazovom obleceni:D a nakoniec sme museli na plaz tak trochu zliezat z utesu takze ziadna velka romantika to nebola:) Ked nas zbadali dve francuzky ktore sa tam dostali boat taxi tak nechapali ze odkial a ako sme prisli 😀 ale plaz stala za to, dokonca som tam videl dvoch malych zralokov:)

    • Pájuška na cestách Reply

      Tak to je super, bylo tam nádherně, jsem moc ráda, že jsem Perhentiany objevila a jeli jsme tam. Já jsem taky chodila všude v žabkách, klasika na dovolené 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.