V dnešním článku se pokocháme podvodním světem kolem Perhentianských ostrovů. A že má opravdu co nabídnout! Na ostrovech nabízí několik variant výletů za šnorchlováním, my jsme využili následující:

♥ ISLAND HOPPING SHORT

Výlet jsme si zamluvili přímo na pláži u majitelů, kde jsme byli ubytováni. V dohodnutý čas pro nás přijela loďka a vyrazili jsme směr druhý perhentianský ostrov Besar. Jeli s námi ještě další tři lidi, takže to bylo super. Řidič loďky nás nechal šnorchlovat, jak dlouho jsme chtěli, řekla bych, že většinou jsme byli tak půl hodiny na jednom místě. Na zastávkách bylo vždy spoustu dalších turistů, protože se jezdilo po nejznámějších a nejatraktivnějších místech. Nikdy se ale nestalo, že bychom se nějak šťouchali, nebo se s někým dalším navzájem při plavání kopali. Loďky vždy stály s rozestupem.

V rámci tohoto výletu jsme stavěli na třech místech:

Coral Garden – Za mě nic moc, první šnorchlování a čekala jsem toho asi hodně, voda byla kalnější a nic extra jsme neviděli.

Shark Point – Bohužel bez žraloků, ale pár korálů pod vodou bylo, hezké to bylo i nad vodou, velké kameny, kvůli kterým se Perhentianům říká Malajské Seychelly.

Turtle Point – Na tuhle zastávku jsem se těšila úplně nejvíc, protože jsem z internetu věděla, že tady prostě ta želva být musí. A taky že byla! Sice jsme tam s ní nebyli sami, ale viděla jsem poprvé mořskou želvu, jupíííí!

Všechna tato místa by měla být přístupná z pevniny, protože kolem ostrova vede pěší stezka. My jsme bohužel na větší ostrov Besar nešli, abychom ho mohli více prozkoumat, na to jsme neměli čas.

Zpátky jsme ještě stavěli ve Fisherman village na ostrově Kecil, protože trojice, co jela s námi, měla zaplacený dlouhý výlet, jehož součástí byl oběd na tomto místě. S tím jsme nepočítali, takže jsme si nevzali peníze. Využili jsme tedy čas na válení se na pláži. Škoda, že nás nenapadlo se jít projít po vesničce, určitě to tam mohlo být zajímavé. Ale to se nedá nic dělat.

cena: 35 RM/osobu

doba trvání: cca 2 hodiny

mapa:

snorkeling 2

fotky:


SNORKELING AT RAWA ISLAND

Tak tohle byl jednoznačně nejlepší výlet a mrzí mě, že netrval celý den, protože to byla pecka. Opět jsme si ho objednali přímo na Mira beach, loďka pro nás přijela ve smluvený čas a jeli jsme jen my dva! To bylo super, byl to soukromý výlet, za cenu hromadného, co víc si přát! Jeli jsme na ostrovy, které jsme pozorovali každý den z pláže a opět jsme měli tři zastávky. Mohli jsme šnorchlovat, jak dlouho jsme chtěli, ale většinou jsme se drželi kolem půlhodinky. Na posledních dvou zastávkách byly hodně vlny, tak jsem si i nechala vestu a bylo to fakt pohodlný. Vím, že většina Asiatů je nosí kvůli bezpečnosti, asi neumí plavat, nebo nevím, ale já si jí vzala kvůli tomu, že mě hezky nadnášela. Jediné, co mě mrzelo, že jsme ani na jednom výletě nedostali ploutve, protože někteří je měli. Byli jsme proto pomalí a nemohli ryby a další mořské potvůrky pronásledovat.

Na první zastávce jsme viděli hlavně menší ryby a spoustu rybiček „Nemo“. A byli jsme tady sami, tak jsem se moc necítila, nemám ráda, když skáču do vody a nevím, co mě tam čeká!

Na druhé zastávce to bylo naprosto kouzelný, sice byly vlny, takže jsme věčně měli vodu ve šnorchlu, ale bylo to tam naprosto dokonalý! Tyrkysová voda a hlavně spoustu ryb! Jezdí se sem kvůli rybám, kterým se říká „napoleon“, oficiální název je pyskoun! Ryby jsou to fakt obrovské, dokonce z lodi jsme je viděli jako velké černé fleky. Bohužel bez poutví jsme jim nestačili. Ale bylo jich tu opravdu hodně. Tohle místo bylo na šnorchlování naprosto úžasný!

Třetí zastávkou byl ostrůvek Rawa, s hezkou pláží a zase tyrkysovým mořem a spoustu podmořského života. A opět pyskouni! A spousta korálů, vážně nádhera. Tady bych dokázala strávit celý den. 🙂

cena: 65 RM/osobu

doba trvání: cca 3 hodiny

mapa:

snorkeling 4

fotky:

IMG_1638-8
IMG_1642-10
IMG_1640-9

IMG_1637-7


♥ PŮJČENÍ KANOE A PROJÍŽĎKA PODÉL POBŘEŽÍ

První den odpoledne, potom, co jsme dopoledne absolvovali výlet na vedlejší ostrov Besar, jsme si půjčili kánoi a vyrazili podél ostrova. Cílem byla pláž na severu, bohužel jsme na ní nevylezli. Důvod? Bála jsem se, že narazíme na korály, proděravíme loďku a ještě nás tam něco sežere! Teď bych si za to nafackovala, protože to tam muselo být na šnorchlování určitě luxusní! Průhledná tyrkysová voda a spoustu korálů. Jeli jsme tedy podél pobřeží zpátky a pak jsme už konečně zaparkovali na pláži, kde mi to přišlo na zaparkování kánoe lepší. No zpětně to podle mě bylo úplně stejný. Tady jsme si krásně zašnorchlovali, viděli jsme tu dokonce malého žraloka. Já byla po… strachy. :-))) A zase spousta korálů, rybiček, no nádhera!

Zastavili jsme se ještě na další pláži, a to Romantic beach, kde se staví i v rámci šnorchlovacích výletů. Je to nad zátokou Coral Bay, takže krásně přístupné ze zdejších hotelů. Tady bylo taky moc hezké šnorchlování a viděli jsme zde i rejnoka Trnuchu modroskvrnnou. Z výletu jsme se samozřejmě vrátili upádlovaní, unavení a totálně spálení! Ono se to nezdá, ale na konec ostrova je to docela štreka. Ale jela bych to klidně znovu. 🙂

cena: 40 RM/den + 10 RM/šnorchlovací výbava

doba trvání: celé odpoledne

mapa:

perhentian snorkel1

fotky:


Šnorchlování jsme si na Perhentianech rozhodně užili, byla to nádhera. Už brzy se můžete těšit na video, kde zážitky ze šnorchlování uvidíte. 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.