IMG_8187

Poslední tropický víkend je za námi, tak si pojďme ty teplé dny, kterých v létě bylo habaděj, připomenout. Mám pro vás připraveno pár fotek z Malé Skály a dokonce i video. Moje první video z GoPro, co jsem sama v GoPro Studiu sestříhala. Chce to ještě hodně cviku, ale časem to dám.

Jednu srpnovou tropickou sobotu jsme vyrazili do Malé Skály, do nám již známé Žluté Plovárny. Půjčují tam jak kanoe, tak i paddleboardy. Od té doby, co jsem poprvé vyzkoušela jízdu na paddleboardu, se snažím alespoň jednou ročně si ho půjčit a vyrazit na vodu. Půjčovna Žlutá Plovárna v Malé Skále je na tohle skvělá. Paddle si můžete půjčit rovnou tam, sjet kousek po Jizeře, cestou se občerstvit v hospůdkách a po splutí do Dolánek u Turnova si můžete na cestu zpět půjčit koloběžky. Zpátky nepojedete zrovna z kopce, na koloběžkách se docela nadřete, ale za to se jede krásnou přírodou.

DCIM100GOPROG0142759.

DCIM100GOPROG0222804.

DCIM100GOPROG0082719.

DCIM100GOPROG0312870.

A pokud si netroufnete na splutí řeky, můžete jezdit na stojaté vodě nad jezem a zkoušet, jak vám to půjde.

My jsme Jizeru jeli už podruhé, ale tentokrát bylo málo vody. Možná se divíte, proč jsem nejela v plavkách. To proto, že z paddlu jsem ještě nespadla, takže nebyl důvod se svlékat do plavek, protože koupat jsem se rozhodně neplánovala. Minule jsem dokonce jela i s mikinou kolem krku a přežila jsem celá v suchu. Jenže jak bylo málo vody, tak se mi asi třikrát zadrhly „ploutvičky“ o kameny a já hodila tlamu do vody. A přiznám se, že zrovna první pád byl kvůli tomu, že jsem nastavovala kameru a nekoukala na cestu :-)) Takže šup – málo vody, kameny, paddle stojí, ale já letím dál. :)) Odnesla to jen odřená holeň.

IMG_8185

Pokud by vás nebavilo jet na koloběžkách zpátky, z důvodu, že to není zrovna z kopce, můžete zpátky dojet „taxíkem“ Žluté Plovárny. A koloběžky si od letošního roku můžete nově půjčit na Chatě Kopanina, která se nachází kousek nad zříceninou Frýdštejn. Odtamtud můžete jet z kopce dolů do Malé Skály.

U Chaty Kopanina se nachází rozhledna Kopanina. Je to asi 5 minut chůze lesem. Jen upozorňuji, že klíč od rozhledny si musíte vyzvednout v jednom z domů, informace byly na ceduli na stromě dole u chaty. My jsme si cedule nevšimli a vyšli nahoru k rozhledně a zpátky se nám vracet nechtělo. Naštěstí tam zrovna byla rodina, která klíč měla. Vstupné jsme poslali správci rozhledny po nich.

IMG_8157_Snapseed

IMG_8148_Snapseed

IMG_8146_Snapseed

Jestli máte rádi Český ráj, nebo bydlíte kousek, nebo prostě jen chcete vyrazit někam na výlet, Malou Skálu doporučuji. Najdete zde zříceninu, skály, vodu, koloběžky…


ÚTRATA

půjčení paddleboardu na 1/2 dne – 300 Kč

půjčení koloběžky z Dolánek do Malé Skály – 150 Kč

vstupné na rozhlednu Kopanina – 20 Kč

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.