IMG_6753_Snapseed

Český ráj máme za humny, proto většina výletů směřovala a stále směřuje tímto směrem. Většinu Českého ráje už máme projetou, stále nám ale ještě pár míst zbývá. Já vás tentokrát vezmu směrem k Semilům, kde se podél Jizery nachází Riegrova stezka. A cestou domů se zastavíme na kopci Kozákov.

Jestli se poštěstí a bude hezký slunečný podzim, udělejte si výlet právě sem. Stromy budou hrát barvami, nebude úmorné vedro a zažijete příjemnou procházku.

Riegrova stezka vede z Bítouchova do Spálova a je dlouhá asi 3,5 km. Na začátku stezky je dřevěný visutý chodník nad řekou, je ale docela krátký. Zbytek cesty vede podél vody, většinou vysoko nad hladinou. Cestou narazíte také na pár vyhlídek, kde můžete posedět na lavičkách, nebo v altánu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pokud se potřebujete osvěžit, můžete se napít ze studánky Antala Staška, dokonce jsou zde připravené i hrníčky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stezka končí ve Spálově, kde se nachází restaurace a vlaková zastávka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpátky se můžete vydat buď stejnou trasou, nebo Kamenickou stezkou, která vede souběžně s Riegrovou stezkou, avšak po vyšší vrstevnici. Počítejte, že ze Spálova půjdete delší dobu do kopce, a pár jich potkáte i cestou. Pokud tedy preferujete spíše rovinu, vydejte se stejnou cestou zase zpět podél vody. Navíc nám přišla Kamenická stezka nějak nekonečná, trvalo nám dlouho, než jsme došly  zpátky do Bítouchova. Cestou také narazíte na pár vyhlídek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My jsme se cestou zpátky stavili ještě na Kozákově, kde se nachází restaurace, rozhledna a kopec je skvělou základnou pro paragliding. Bylo nádherné počasí, takže jsme viděli Trosky, Ještěd, no nádhera!

IMG_6751_Snapseed
IMG_6746_Snapseed
IMG_6777_Snapseed


ÚTRATA

vstupné na věž na Kozákově – 20 Kč


MAPA

mapa riegrova stezka


FOTOGALERIE

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.