Je čtvrtek 12. 3. 2015, už mám volno a chystáme se na odjezd. Další dovolená je před námi, ale zároveň je před námi i dlouhé cestování do cílové destinace. Ve 23 hodin odjíždíme z Hlavního nádraží v Praze vlakem do Varšavy a druhý den v 7 hodin ráno tam budeme.

IMG_4332

Jízda vlakem do Varšavy byla naprosto bez problému. Jednosměrný lístek koupený jako včasná jízdenka stál kolem 800 Kč. Měli jsme zamluvené kupéčko ve 2. třídě, ale byla volná i jiná kupé, tak jsme se rozdělili a mohli se pohodlně vyspat každý na jedné sedačce. Akorát cesta přes ČR mi přišla nekonečná, v Karviné jsme byli až někdy ve 4 ráno, dlouho se tam rozdělovaly vagóny  do Polska a Slovenska. Ve vlaku byl i internet, ale zásuvky na elektřinu jsme nenašli.

Letadlo do Londýna nám letělo v 16.25 hodin, tak jsem naplánovala i krátkou procházku městem. My jsme ve Varšavě už byli a moc se nám tam líbilo, tak jsme chtěli ukázat i našim kolegům to nejdůležitější. Jenže nakonec bylo hnusné počasí a zima, tak jsme zašli na snídani, pak jsme zajeli do obchodu pro tyč na Gopro, zašli na oběd, obešli jsme nějaké obchody a jeli na letiště. Takže jediné, co jsme viděli, byl Palác kultury, ale aspoň něco.

IMG_4346

Na letišti ve Varšavě šlo všechno rychle, žádné fronty, takže stačí tam být tak max. hodinu a půl před odletem. Let do Londýna standard. Na Heathrow jsme využili autobusu Hoppa Bus, který objíždí hotely v okolí letiště. Zpáteční jízdenka stojí 9 liber. Na hotelu jsem si dali večeři a zbytek času jsme odpočívali a načerpávali jsme síly.

V sobotu 14. 3. v 10.30 hodin jsme odlétali s Deltou na letiště JFK do New Yorku. Občerstvení probíhalo jako minule – oběd, zmrzlina, snack – slaný sandwich a čoko dezert. A během letu ještě každý dostal 0,5 l láhev vody. Letělo se přes den, tak jsme ani nespali, koukali jsme na filmy, nebo seriály. A nebo jsem chodila pro pití dozadu a střídala jsem to s WC. Kubík seděl do uličky, tak měl ze mě radost. Letadlo mělo sedačky 2-3-2, což nám vyhovovalo.

IMG_4461

IMG_4449

Kolem 14.30 hodin v sobotu jsme přistáli na letišti v JFK. Kluci zůstávali do dalšího dne v New Yorku, my jsme pokračovali do Miami. Přistáli jsme na terminálu 4 a do Miami to letělo z terminálu 2. Měli jsme asi 4,5 hodiny času, tak jsme jeli na T2, že tam posedíme a budem na wifině. Jenže T2 je v rekonstrukci a je to malý terminál. Navíc let do Miami byl zpožděný. Tak jsme jeli zpátky na T4, kde jsme našli restauraci Dinner. Najedli jsme se, odpočinuli si a jeli zpátky na T2, abychom alespoň odevzdali kufry. Odlétali jsme s asi hodinovým zpožděním a už jsme měli cestování plné zuby. Navíc wifi na letišti jak v JFK, tak v MIA je pouze půlhodina zdarma. Na dnešní dobu trapný! Tak jsme to tam nějak přežili a přežili jsme i 3,5 hodinový let do Miami. Dokonce jsme si i na chvilku zdřímli.

IMG_4500

Ubytování jsme na nadcházející 3 noci měli zamluvené přes Airbnb.com u jednoho kluka přímo na South Beach. Z letiště jezdí do centra South Beach na Lincoln Road autobus č. 150. Jenže jsme přiletěli pozdě večer a metromover ani bus už nejezdily. Museli jsme si tedy vzít taxi na South Beach. Cena byla pevná, a to 32 dolarů. Jesse, který nás ubytovával, neměl problém nám otevřít dům a dát nám základní informace i o půlnoci. Moc sympatický mladík. Byt byl na Drexel Avenue, takže jen pár bloků od pláže. Perfektní místo. Měli jsme k dispozici vlastní pokoj a koupelnu a mohli jsme využívat jak kuchyň, tak obývací pokoj. Vyčerpaní po dlouhé cestě a zpožděném letu jsme konečně ulehli do postele.

Poučení pro příště (ale už opravdu, protože to samé jsme říkali po minulém letu z Varšavy do New Yorku) – Na další dovolenou už poletíme jedině z Prahy, nebo z míst, kam to trvá max. 4 hodiny autem, např. Rakousko, Německo. Jinak je to vyčerpávající a ztratili jsme zbytečně dny cestou. Občas se to vyplatí kvůli ceně, ale jde o pohodlí.


CENY

vlak do Varšavy – 835 Kč

letenka Varšava – Londýn – New York – Londýn – 5 880 Kč

letenka New York – Miami zpáteční včetně 2 odbavených zavazadel (platí se při check-inu) – 7 600 Kč

hotel u letiště Heathrow (1 noc/1 osoba se snídaní) – 1 1170 Kč (https://www.booking.com/hotel/gb/comfortinnheathrow.cs.html?sid=484be37764608243457e82f387a521d4;dcid=2)

ubytování na South Beach (3 noci/1 osoba) – 3 050 Kč (https://www.airbnb.cz/rooms/4452619)

This article has 2 comments

 1. Klára Reply

  Už jsem se nemohla dočkat nového článku od tebe a je tady !!! 🙂
  Moc super tipy na začátek a úplně nejvíce vděčná jsem i za budget, moc se hodí.
  Těším se dál 🙂

  • pajushca@gmail.com Reply

   Konečně jsem začala psát. Dneska budu pokračovat :))) Budget jsme dali s přítelem dohromady, takže pak udělám nějakou souhrnnou tabulku. Trochu se nám protočily panenky, ale zase viděli jsme toho hodně. :-))

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.