DCIM101GOPROGOPR1550.

Jedeme na Bahamy! Jupíííííí! Pojďme si povědět, jak jsem na to přišla a jak to chodí a tak všeobecně…. Ukážu vám, jak to vypadá na lodi a v příštím příspěvku už budeme na pláži :-))

1) Jak jsem přišla na to, že poplujeme lodí na Bahamy?

U jedné blogerky jsem se inspirovala týdenní plavbou lodí po Karibiku. Když jsem viděla fotky z lodi, byla jsem nadšená a hned jsem věděla, že tohle musíme také zkusit! Týdenní plavbu bychom ale z časových a finančních důvodů nezvládli. Tak jsem vymýšlela, co jiného zvolit. A vyhrála to plavba na Bahamy. Našla jsem dokonce i další článek od cestovatele, který také plavbu na Bahamy absolvoval. A tak bylo jasno. V podstatě jsem měla už dopředu vybranou i společnost, se kterou poplujeme. Jednoznačně to vyhrál Royal Caribbean.

2) Kdy jsem plavbu kupovala a kolik stála?

Koupě plavby byla fakt o nervy! Když jsme v září koupili letenky do New Yorku, ihned jsme věděli, že pojedeme na Floridu, protože do NY jsme zrovna měli letět.  (To bylo taky dobrý, ještě jsme nebyli poprvé v NY a už jsme měli letenky na další let :-)) Začala jsem tedy už na podzim koukat na stránkách prodejce www.cruise.com na ceny a byly docela slušné. Bohužel jsem si to nepoznamenala, ale řekla bych, že kdybys plavbu koupili hned na podzim, možná by nás to stálo méně. Jenže mně to přišlo hrozně brzo kupovat to už na podzim, tak jsem čekala a zjišťovala, kdy plavbu koupit. Názory byly různé, někdo doporučoval koupit už rok dopředu, což je ale výhodné tak možná pro ty, co v USA žijí. Druhá parta lidí zase doporučovala počkat na last minute tak týden před plavbou. To mi zase přišlo docela pozdě na to, že bychom nemuseli plout. Na Floridě je teda hodně věcí, co dělat, když bychom nepluli lodí, ale když už se na něco těšíte a o něčem sníte, tak by mě to mrzelo.

Nakonec jsme plavbu koupili 3 týdny před odletem. Dvoulůžková vnitřní kajuta nás stála 870 dolarů. Kupovali jsme přes server www.cruise.com.

3) Jakou plavbu jsme absolvovali?

Měli jsme zakoupenou plavbu na 3 noci se společností Royal Carribean. Pluli jsme lodí Majesty of the Seas, která patří mezi menší lodě této společnosti.

Vyplouvalo se v 17 hodin z přístavu v Miami. Plán cesty byl následující: 1. den soukromý ostrov CocoCay, 2. den město Nassau na ostrově New Providence, 3. den ráno připlutí zpět do přístavu v Miami. Na ostrovech se většinou kotví v 8 hodin ráno a vyplouvá se kolem 16.30 hodin dál. My jsme se snažili jet mezi prvními na ostrov a na loď jsme se vraceli vždy chvíli před vyplutím a čas na ostrovech byl akorát. Ale chce to brzy vstávat a jet včas, když dojedete na ostrov v poledne, tak moc času na prohlídku nezbývá.

RCI_3Night_Bahamas_Miami

IMG_5544

4) Jak to chodí na lodi od vyplutí po vylodění se? Co všechno najdete na lodi?

Když vystoupíte v přístavu z taxíku, hned se vás někdo ujme, bude chtít vědět číslo pokoje a naloží vám kufry. Ty si pak vyzvednete u výtahů v patře, kde máte kajutu. Nezapomeňte dát tip těm týpkům od kufrů, umí být docela nepříjemní. Pak už se jde do terminálu, kde se nejdříve prochází pasovou kontrolou a následně se jde k přepážkám, kde vás odbaví. Tam opět ukážete pas, dostanete kartu od pokoje, informační materiály, vyplníte číslo karty, pokud ji budete chtít používat k nákupům na lodi. Pak už pokračujete dále, kde si vás na chodbě vyfotí. To proto, že až se budete vracet z ostrovů na loď, budou si „odpípávat“ kartu a hned se jim ukáže vaše fotka, jestli jste to skutečně vy.

Když přijdete na loď, máte spoustu možností, co si nakoupit. Předplatit si internet (ten totiž na lodi není zdarma a stojí dost peněz), koupit si třeba Soda program (Coca Cola, Sprite, Fanta a dalších asi 20 různých nápojů), nebo alko program, koktejlový program. Můžete si koupit organizované výlety na ostrovech a další věci. Kajuty jsou k dispozici většinou od 13 hodin. My jsme jeli na loď kolem 11. hodiny a bylo to akorát. Prošli jsme si loď, kochali se ze zádě pohledem na Miami, naobědvali se a čekali na odplutí. Čas na lodi utíká docela rychle. Kufry jsme měli na patře taky docela rychle, tak jsme se mohli včas ubytovat. Tady je pár fotek kajuty a karty od pokoje.

DCIM101GOPROGOPR1191.

DCIM101GOPROGOPR1194.

5) Co vše je v ceně plavby? Jak je to s jídlem a pitím?

Pokusím se shrnout, co vše je v ceně. My jsme si koupili navíc za 25 dolarů program Soda, který obsahuje různé „limonády“. Ale dá se to přežít i bez toho, protože zase tolik jsme jich nevypili. Takže v ceně plavby je:

 • Snídaně, oběd, večeře – formou bufetu, nebo ve dvou restauracích. Tam je výběr jídla menší, ale je to stylovější, můžete si zarezervovat stůl na konkrétní hodinu, budete mít vlastního číšníka. My jsme ale moc spokojení nebyli, nakonec bylo nejlepší jídlo v bufetové restauraci.
 • Svačiny jsou zdarma ve vybraných barech, na lodi byly asi 2-3, kde se muselo platit extra, ale nebyly to závratné částky. Chodili jsme hlavně do pizzerky na čtvrtky pizzy a pak na ovoce a panini.
 • Nealko nápoje – neperlivá voda z automatu, kde je i led, citronáda nebo jiná příchuť limonády, ledový čaj, teplé nápoje jako čaj, káva. Ta citronáda byla po naředění vodou výborná. Všechno bylo až moc sladké!
 • Atrakce a zábava na lodi – bazény, lezecká stěna, basketbalové hřiště, ping pong, divadlo, animační program odpoledne u bazénu a spousta dalších věcí.
 • Úklid pokoje 2x denně. Přidávali jsme každý den dýško pokojskému, protože byl hrozně fajn.
 • Room servis – Myslím, že placený je pouze od půlnoci do pěti hodin do rána, jinak je zdarma (nezapomeňte ale na dýško).

IMG_5502

IMG_5739

IMG_5486

DCIM101GOPROGOPR1539.

Další fotky z lodi:

IMG_5532

IMG_5278

DCIM101GOPROGOPR1188.

DCIM101GOPROG0091301.

DCIM100GOPROGOPR1166.

Pokud by vás zajímalo cokoli dalšího, určitě napište!

Nám se na lodi moc líbilo a lákala by nás týdenní plavba Karibikem. Na lodi totiž vůbec není nuda a hlavně od rána do odpoledne jste stejně venku na ostrově, takže je to spíš jako takový hotel, kam se jdete najíst a vyspat.

Další fotky najdete ve fotogalerii:

USA - Majesty of the Seas 3/2015

This article has 7 comments

 1. Viwi Reply

  Děkuji za užitečné informace! Řeším možnost delší cesty zámořskou lodí a hledala jsem nějaké info, jak to tam chodí, abych náhodou nelitovala….

 2. Jana Klimankova Reply

  Dobry den, mužů se zeptat co jste při zakoupení vyplnili do políčka „rezident“ ? Nabízí to jen státy v USA. I na stránkách RC pišou, že plavba je pro rezidenty USA/Kanada. Rada bych koupila plavbu, ale s tímto políčkem si nejsem jista co vyplnit.
  Děkuji moc za info Jana

 3. dalibor hronek Reply

  ahoj ta samá otázka co mám vyplnit do políčka reziden??? diky mic

 4. Marta Reply

  my sme si pár dní dozadu rezervovali karibský okruh (7 nocí) tiež cez Royal Caribbean, loď Symphony.
  Síce termín až apríl 2020, ale neskutočne sa teším. Tiež sme nevedeli kedy rezervovať termín, ale mali akciu 50% zľavu na druhého hosťa + 100$ kredit na loď, tak sme sa rozhodli z hodiny na hodinu. Teraz nám nič neostáva len čakať (dúfam že) na dovolenku snov 🙂
  Informácie čo si napísala veľmi pomohli.
  ďaklujem 🙂

  • Pájuška na cestách Reply

   Tak to je skvělý, určitě si to moc užijete! I když je to až za dlouho. Taky jsem teď na plavby koukala, ale bohužel jsem většinou v blbé termíny, kdy už musíme být zpátky v ČR. Ale taky bych ráda ještě někdy absolvovala Karibik na 7 nocí. 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.