Tak už jsem se vydali na cesty a začínáme dlouhou cestou autobusem s Polskibus do Varšavy. Cesta je dlouhá, jeli jsme něco přes 10 hodin a z Wroclawi byl zase plný autobus. Kubík se svojí výškou se radši pořádně roztáhl a dělal, že spí, protože jinak by to pro něj bylo utrpení, sedět ve dvou na sedačce.

Já seděla vedle a z Wroclawi vedle mě nějaký kluk. Jelikož se rozbily dveře od WC, tak nám řidiči skoro každé tři hodiny stavěli na benzince, což bylo fajn. V březnu jedeme do Varšavy zase, ale už teď víme, že autobusem to rozhodně nebude.
Po 7. hodině ranní jsme dorazili na autobusové nádraží. Splnili jsme ranní hygienu, koupili jednodenní lístky na MHD a vyrazili jsme metrem hledat hostel. Cestou z metra jsme trochu bloudili, ale nakonec jsme ho našli. Z venku byste neřekli, že se uvnitř budovy skrývá tak pěkný hostel. Jmenuje se Planet Hostel a vypadá to, že je nově zrekonstruovaný. Koberce, oranžová barva, cihlové zdi. Moc příjemné. Ubytovat jsme se mohli až po 15. hodině, tak jsme si tam nechali kufry a vyrazili poznávat město.
Popravdě, moc jsme toho nestihli. Cestou z hostelu do centra jsme našli úžasnou pekárnu, kde jsme museli posnídat. Takový výběr pečiva, no mňam. Dali jsme si čaj, slané croissanty se sýrem a šunkou a bulky. Došli jsme do centra na roh u hotelu Novotel a to, co jsme uviděli bylo jedním slovem wow! Budova Paláce kultury, je tak překrásná, majestátní! Za ní se tyčí varšavské mrakodrapy a je to skvělý kontrast.
Zde jsme se prošli, fotili, došli k hlavnímu nádraží a šli jsme se podívat do obchodního centra Zlote Terasy. Nádherné obchodní centrum, skvěle architektonicky řešení, krása. Tady jsme se trochu více zdrželi, protože jsme neodolali a prošli pár obchodů Chtěla jsem si koupit nějaké Nike, ale bohužel moje noha je velká, US 10 prostě nikde neměli, tak doufám, že v NY budu úspěšnější.

Nakonec jsme ještě přejeli do dalšího obchodního centra, Arkadia, a to byla taky krása, Opět hezky architektonicky řešené, čisté, příjemné prostředí.

Protože už se blížila 15. hodina, vydali jsme se na hostel se ubytovat a trochu se natáhnout po dlouhé jízdě autobusem a chození městem. Pokoj byl menší, ale dostačující. Postel, stolek se židlemi, čistá koupelna se sprchovým koutem.

Navečer jsme šli projít Staré město. To bylo po válce zrekonstruované a vypadá, jako by za války ani nebylo zničené.

A nemohli jsme si nechat ujít večerní pohled na budovu Paláce kultury, která je krásně nasvícená a ten pohled stojí za to. No posuďte sami.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.