Původně jsme návštěvu Berlína plánovali na tři dny s tím, že třetí den strávíme v Postupimi. Z časových důvodů jsme museli zvolit kratší variantu a to jednodenní návštěvu Berlína. Jen jsme měli poněkud zkažený dojem z města, protože centrum Berlína je rozkopané a panorama kazí všudypřítomné jeřáby. Ale i tak je to pěkné město, ze kterého dýchá atmosféra historie. Určitě se tam vypravíme za pár let znovu, to už snad bude město bez stavenišť a navštívíme i další místa, která jsme teď nestihli vidět.


Trasa: Městec Králové – Praha – Drážďany – Berlín
Najeto: 820 km
Parkování: u stanice metra Rathaus Steglitz – parkování v ulici, v neděli zdarma.
Lze také někde u nákupních center na náměstí Walther-Schreiber-Platz (zde je spousta obchodů včetně Primarku).
Útrata: 13 euro/jednodenní lístky MHD /2 osoby + jídlo (cca 10 euro za 2 osoby)
Trasa a zajímavosti:
* Reichstag – Nejprve jsme zamířili k Reichstagu, kde jsme si zamluvili vstup, byli jsme zde kolem 10. hodiny ranní, fronta byla minimální. Vstup do kupole jsme měli zamluvený na 16,30 hodin. Vstupné je zdarma a je třeba se prokázat občanským průkazem nebo pasem.
* Braniborská brána
* Památník Holocaustu – Obrovský prostor, který je vyplněný betonovými kvádry různé velikosti. Vstupné zdarma, otevřeno 24 hodin denně.
* Potsdamer Platz
* Gendarmenmarkt – Krásné náměstí, je prý považováno za nejkrásnější náměstí v Berlíně. Na náměstí se zrovna připravovalo pódium, takže to opět nebylo na pěkné fotky. Francouzský i Německý dóm jsou krásné budovy. Ve Francouzském dómu je možné vyjít na věž.
* Unter den Linden – nejznámější a nejstarší ulice Berlína. Opět celá rozkopaná.
* St. Hedwigs Kathedrale – Katedrála sv. Hedviky.
* Museums Insel – Ostrov jsme si obešli kolem Bode Museum přes Monbijoupark na druhé straně řeky Sprévy a přišli jsme na Marx Engels Forum.
* Berliner Dom a Lustgarten
* Rotes Rathaus
* Nikolaiviertel – čtvrť jsme si prošli a vrátili se zpátky k radnici.
* Fernsehturm
* Alexanderplatz
* East Side Gallery
* Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche – kostel byl oblečený do bílé plachty, což mě velmi mrzelo, protože na fotkách se mi moc líbil. No nedá se nic dělat, tak snad příště.

This article has 1 comments

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.