Bylo pondělí a museli jsme vstávat hodně brzy, už ve tři hodiny. V 5.30 nám totiž jel autobus do Philadelphie. 
 
Do Philadelphie jsme jeli autobusem společnosti Megabus. Lístky jsem kupovala už v Čechách, kdy jsem vyloženě čekala na akci. Nakonec nás zpáteční lístky pro dvě osoby stály 11,50 dolarů. 

Autobusy Megabus odjíždí z ulice W 42nd St. V podstatě zde čekáte na chodníku, kde jsou umístěny cedule s názvy cílových destinací. Když jsme tam přišli, cedule nachystané nebyly a na chodníku stálo pár lidí. Šli jsme si tedy stoupnout na kraj a čekali jsme, kam autobus přijede. Chvíli před odjezdem, když už se chodník slušně zaplnil, nás oslovil pán, že musíme jít na konec řady. Tak ona to byla řada??!! Rozhodně to tak nevypadalo a ani označené to nebylo. A my jsme najednou stáli první a museli jít nakonec řady. Už jsme si mysleli, že se do autobusu snad ani nevejdeme, nakonec jsme se vešli všichni. Systém je to naprd, protože pokud nevíte, že máte jít do řady, tak si stoupnete normálně jako u nás do shluku. Na cestu zpátky jsme se už poučili. Při nástupu ukážete vytištěný lístek a vyberete si sedačku, jakou chcete. Teda kromě těch, co se musí rezervovat, to jsou s větším prostorem na pro nohy. Ale místa na nohy bylo dost, rozhodně víc než v Polskibuse. Wifi nefungovala, tak jsme dospávali.
 
Po půl osmé jsme stavěli na první výstupní zastávce, na S 8th St ulici, druhá možnost je 30th Street Station Amtrak. Pokud se chystáte do centra, je první zastávka lepší volbou, protože je hned v centru. 
 
U zastávky jakoby to tušili, už byl na nás nachystaný Dunkin Donuts. Hned jsme tam zamířili na snídani. Pěkně jsme se nadlábli. Čaj, horká čokoláda, glazed donuts, mňam mňam, jak mně se po tom stýská.
 
S přecpanými žaludky jsme pokračovali ulicí Chestnut street k Independence Hall Visitor Center, kde se nachází informační centrum, prodejna lístků do Independence Hall, výstavní prostory, nějaké to občerstvení a čisté toalety. Je tu i veřejná wifi zdarma.

 Prošli jsme se venkovním areálem, pokochali se pohledem na budovu Independence Hall, obešli jsme ji přes park a vrátili se zpět do Liberty Hall, kde se nachází Liberty Bell, Zvon svobody. Vstupné je sem zdarma a když tu budete ráno, ani nebudete muset čekat frontu. Při vstupu vás budou kontrolovat jako na letišti, tak nezapomeňte vyndat ostré předměty z tašek. 

 
Ač bez cíle, pokračovali jsme ulicí Chestnut směrem k řece Delaware River. Zde jsme se prošli po Great Plaza, u kterého se nachází také Irish Memorial
 
 
Zastavili jsme se v místním China Townu, ale jen na chvíli, docela nám to tam smrdělo. 
Když jsme došli do centra, ocitla se před námi budova Radnice. Prošli jsme se kolem a přes Love Park – JFK Plaza jsme pokračovali dále směrem k Muzeu umění. 
 
 
Už jsme ale měli hlad, tak jsme si ve stánku na Logan Square dali oběd. A že byl výborný a hlavně jen za 5 dolarů s pitím a chipsy. Jídlo se jmenovalo Philly Cheese Steak a rozhodně stojí za to ho ochutnat. Já si ho dala s rýží, Kubík v bagetě. 
 
 
Naproti stánku bylo udělané moc pěkné posezení – dlouhatánská dřevěná lavice, naproti jezírko. Ideální místo na relax.
 
Jelikož jsme ve městě zahlédli obchod Foot Locker a hlavně Finish Line, vrátili jsme se a šli si udělat radost dalšími nákupy bot. Mít víc místa v kufru a o maličko víc peněz na účtě, tak si každý odvážíme aspoň 6 párů bot. Tak třeba příště. 
 
S taškami jsme se pak vláčeli zpátky a tentokrát už jsme došli až k Muzeu umění. Je to překrásná budova. Nejznámější jsou schody, které si zahrály ve filmu Rocky, kde je Sylvester Stalone vybíhal. Je tu proto udělaná i socha Rockyho a uvidíte tu spoustu běžců a sportovců, které zde trénují vybíháním schodů. 
A ten výhled odsud!
Jen si dejte pozor u sochy Rockyho, stál u ní chlapík, který ostatním nabízel, že je vyfotí a pak to po nich chtěl zaplatit. My jsme to věděli a tak u nás nepochodil.
 
To už nás tlačil čas a my museli jít směrem autobusové nádraží. Nějak jsem si to špatně nastudovala, myslela jsem, že je to blíž, no bylo to docela větší kousek. Museli jsme tedy nasadit rychlejší tempo a pelášit, což se Kubíkovi moc nelíbilo. Hlavně jsme nevěděli, odkud z nádraží autobusy odjíždějí a cedule tam nikde nebyli. Nakonec jsem se musela zeptat. Pokud tedy pojedete s Megabusem, odjíždí z ulice za budovou nádraží. Musíte tedy budovu projít nebo obejít a tam naproti na silnici už uvidíte autobusy.
 
Zpátky jelo jen pár lidí, tak jsme si krásně mohli sednout každý na jednu sedačku. Cesta utekla rychle, kochali jsme se panoramaty se světlem zapadajícího slunce, no nádhera.
 
Musím konstatovat, že Philadelphie se mi moc líbila. Naprosto mě uchvátil výhled od Muzea umění, na centrum města s mrakodrapy. To byla vážně nádhera. A celkově město je takové klidnější, není tam tolik turistů. Určitě doporučuji tam zajet, jeden den na prohlídku bohatě stačí.

This article has 2 comments

  1. Amelie Reply

    Nádherná reportáž. Jsem ráda, že s tebou smím poznávat neznámá místa.

  2. pajushca Reply

    Děkuji moc za pochvalu! Snažím se to i postupně vylepšovat a určitě přibudou další nová místa, kde jsme již byli 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.