Mauzoleum


Graz, neboli Štýrský Hradec, město, kolem kterého jsme několikrát projížděli cestou k Jadranskému moři, ale nikdy jsme se v něm nezastavili. Tentokrát tomu bylo jinak a při cestě do Slovinska jsme tu zastávku udělali. Sice krátkou, ale i to stačilo na malé poznání toho hlavního ve městě. Pokud tedy pojedete někdy směrem na jih, určitě se tu zastavte, budou vám na projití stačit tak dvě hodiny. 


Graz je nejseverněji položeným renesančním městem v Evropě. Jeho Staré město je zapsáno na listině Kulturního dědictví UNESCO. Ve městě najdeme jak staré historické památky, tak i nové symboly města, které vznikly v roce 2003, kdy byl Graz kulturním hlavním městem Evropy. 

Schlossberg
ulice Herrengasse 

Nejzajímavější místa:
* Schlossberg – Zalesněný kopec, na kterém se tyčí symbol města „Grazer Uhrturm“ (věž s hodinami). Můžete sem vystoupat po schodech, vyjet výtahem nebo zubačkou. 
* Katedrála
Mauzoleum
Orloj
Hlavní náměstí a radnice
Eggenbergův palác
Botanická zahrada
malované domy v ulici Herrengasse
bazilika Mariatrost

čtvrť Joanneums – moderní architektonický komplex
Kunsthaus (Dům umění), které připomíná „vzducholoď“
Murinsel – ostrov, který je zároveň i lávkou přes řeku Mur a má tvar lastury

Během naší první návštěvy tohoto města jsme nestihli vidět a projít všechny zajímavosti a nevystoupali jsme na vrch Schlossberg. Proto určitě až  zase vyrazíme směrem na jih, tak se tu opět zastavíme. 

Fotogalerie:
https://picasaweb.google.com/118089179341230654836/Graz892013?authuser=0&feat=directlink

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.