Mám ráda jednodenní výlety. Nejsou časově ani finančně náročné a můžeme se rozhodovat, zda vyrazit či nevyrazit, ze dne na den. 

Tentokrát jsem vymyslela výlet do Jižních Čech a Horního Rakouska – města Linze a na Lipno. Cesta od nás na jih je dlouhá, nevede zde dálnice a tak se zdá, že je to daleko. Ve skutečnosti ale není a v Horním Rakousku je v této oblasti ještě spoustu zajímavých míst. 


Po ránu jsme dorazili do Linze, kde zrovna na hlavní třídě probíhaly jakési „trhy“. Obchody, které na této ulici sídlí, měly stánky venku na ulici, kde se prodávalo zboží, většinou za velmi pěkné ceny. My jsme naštěstí odolali 🙂


Dopoledne jsme strávili procházku po poměrně malém centru města. Bylo teplo, tak jsme nakonec kolem oběda nadšeně vyrazili směr Lipno, kam nás táhla možnost se ochladit ve vodě. 

V Lipně nad Vltavou jsme zašli na oběd do jedné z restaurací v domcích, které se nachází po levé straně. A pak už nás čekala nabitý program. Já si chtěla vyzkoušet jízdu na longboardu, tak jsem si ho zapůjčila v půjčovně, přítel si půjčil kolo a vyrazili jsme podél nádrže po asfaltové stezce. No nebudu vám nic nalhávat, tento sport není nic pro mě. Jakmile prkno nabere větší rychlost, už zmatkuji. A padat se mi opravdu nechtělo. Takže jsem se jen tak projela po rovince, prošla se s longboardem v ruce a pak ho odevzdala zpět do půjčovny. No trochu na mě ti kluci tam koukali 😀 Ale co, vyzkoušet se musí všechno! 🙂 Příště si spíš půjčím kolo 🙂

Dál už nás čekala příjemnější věc – paddleboard! Když jsem tento nový sport poznala, ihned mi přirostl k srdci. A proto využiji každou možnost, kdy na něj můžu zase stoupnout a vyrazit na vodu. Dokonce i Kubíkovi už se začal líbit. Myslím, že máme na co šetřit. Tak jsme vyrazili na vodu, zapádlovali si, zrelaxovali a krásně se vykoupali.

V pozdním odpoledni jsme se vydali lanovkou na Stezku v korunách stromů. Je opravdu nádherná a moc se mi tam líbilo. Jen škoda, že jsme cestou zpět nestihli půjčovnu koloběžek, protože již bylo zavřeno. 


No a pak už jsme vyrazili podél Vltavy a kempů zpět domů. Výlet vůbec nebyl náročný a na Lipně se mi moc líbilo. 


Trasa: Městec Králové – Tábor – České Budějovice – Linz – Bad Leonfelden – Vyšší Brod – Lipno nad Vltavou
Parkování v Linzi: Parkování zdarma je na levém břehu Dunaje, u Ars Electronica Center a jmenuje se Urfahrmarkt. Stačí pak jen přejít most a jste v centru města. 
Parkování v Lipně nad Vltavou: Zde jsme parkovali pod lanovkou, parkování bylo opět zdarma.
Útrata: Vstupné na Stezku v korunách stromů + lanovka, půjčení paddleboardu, půjčení longboardu

Zajímavosti v Linzi:
* Ars Electronica Center – Muzeum technologie a budoucího vývoje, které nabízí interaktivní naučný svět. 
* Hauptplatz a Landstrasse – Náměstí obklopené barokními fasádami s uprostřed stojícím sloupem Svaté trojice. 
* Katedrála Panny Marie – Největší kostel Rakouska. 


Co jsme neviděli: 
* Kopec Pöstlingberg – jeden ze symbolů města. Na kopci nad městem se tyčí poutní bazilika, na kterou se dostanete nejstrmější horskou železnicí evropského kontinentu. Na kopci můžete také navštívit Zoologickou zahradu a pohádkový svět se zážitkovou jízdou jeskynní železnicí Grottenbahn. 
* Terasu nákupního centra Passage Linz. Vyhlídková terasa, která se nachází přímo v centru města.  
* Donaupark – Park je lemovaný výraznými budovami a sochami. Záměrem bylo ztvárnit propojení umění a ekonomiky a tím poukázat na významnou pozici města Linze jako průmyslového i uměleckého centra.


Až pojedeme kolem Linze, opět se v městě zastavíme. Je tam ještě spousta věcí, které jsme neviděli a které stojí za to.

Fotogalerie:
https://picasaweb.google.com/118089179341230654836/Linz282013?authuser=0&feat=directlink
https://picasaweb.google.com/118089179341230654836/LipnoNadVltavou282013?authuser=0&feat=directlink

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.