Když jsem vymýšlela, kam vyrazit na jednodenní podzimní výlet, vyhrálo to Saské Švýcarsko. A musím tuto oblast jedině doporučit. Pokud na podzim zase budeme chtít někam jet, tak určitě sem. Za slunného počasí hrají lesy barvami, do toho se přidává zakroucené Labe… no prostě nádhera.


My jsme se nejprve vydali projít si městečko Pirna. Je opravdu malé a moc času jsme zde nestrávili. Prošli jsme si malé centrum, parkem podél Labe a přes most na druhý břeh k zaparkovanému autu.


Po obědě jsme dojeli k vyhlídce Bastei. Nachází se zde obrovské placené parkoviště, odkud jezdí autobusy k asi 3 km vzdálenému mostu Bastei. Nevím, jak se to mohlo stát, ale za půl hodiny, co jsme stáli na autobusové zastávce spolu s davem dalších návštěvníků, nejel ani jeden autobus tímto směrem. Tak jsme se nakonec vydali pěšky a nebylo to tak hrozné. Na cedulích bylo psáno asi 40 minut pěšky, ale šlo se příjemně lesem. 
Na vyhlídce Bastei bylo poměrně hodně lidí, ale jsou odsud opravdu nádherné výhledy. Tak jsme se pokochali, občerstvili se a vyrazili zpátky na parkoviště, raději opět pěšky.


V pozdním odpoledni jsme se konečně dostali na Lillienstein. Pod horou je parkoviště, mělo by být placené, ale automat nefungoval, takže jsme parkovali zadarmo. Cesta nahoru je strmá, ale to natěšení na výhled mi dodávalo síly. 

Na kopci bylo opravdu málo lidí. Slunce už pomalu zapadalo a tak bylo vše krásně zabarvené. A výhledy odsud jsou nezapomenutelné. Krásné završení tohoto výletu.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.