Ve dvou článcích vám shrnu místa, která jsme během dvou dnů stihli navštívit v Kuala Lumpur. Strávili jsme zde první noc po příletu z Evropy a pak poslední dvě noci před cestou domů. Myslím, že v rámci možností jsme toho stihli vidět docela hodně. I když únava už se ke konci opravdu projevovala.

PETRONAS TOWERS

Dvojice věží vysokých 451 metrů se tyčí nad nákupním centrem KLCC a sídlí v nich naftařská společnost Petronas, asijské televize a další firmy. Jsou zde dvě možnosti, kam se podívat na vyhlídku – a to most, který ve 41. patře obě věže spojuje, nebo vyhlídkové patro v 86. patře. V březnu 2016 byl most zavřený, ale stejně je to nízko, nemyslíte? 🙂

V suterénu věží – je to vše dobře označeno – lze zakoupit lístky, nebo je můžete koupit online. Lístky se kupují na daný čas, takže cca 10 minut předtím se postavte k výtahům, kde vás hostesky uvedou do výtahu a zkontrolují lístky. Dostanete šňůrky na krk, abyste byli označení jako návštěvníci a nahoře budete mít přesně daný čas, který tam můžete strávit a pak se zase se stejnou skupinou budete vracet zpátky výtahem dolů. Proto budete barevně označeni, aby vás pracovníci mohli rozlišovat podle časů skupin. Myslím, že jsme nahoře měli 15-20 minut času.

Vyhlídkové patro je celé prosklené od podlahy ke stropu, takže jsem se k okraji radši ani nepřibližovala. Fotil Kubík a já jen postávala opodál a koukala do dálky na výhledy. I když jsem si pak sedla na sedačku do výklenku, stejně jsem se nemohla zbavit ztuhlosti celého těla a strachu z výšky. Ale výhledy byly hezké, to se musí uznat.

Cena vstupenky: 127,20 RM/2 osoby

Ondra s Ivetkou z blogu Večerníčci.cz nám poradili super místo, odkud je krásný výhled na Petronas Towers. Tím místem je Sky Bar v Traders hotelu. Vyjedete tam výtahem z hotelového lobby. Není nutné si tam dávat drink, ale měli byste být slušněji oblečeni, aby vás pustili dovnitř.

♥ KLCC A OKOLÍ

Tady je pár fotek z okolí Petronas Towers. Nachází se zde krásný park s běžeckou dráhou, dětským hřištěm, brouzdališti, jezírkem, taková menší zelená oáza uprostřed města. A taky spousta dalších zajímavých budov kolem.

V parku pod Petronas jsme úplnou náhodou potkali Večerníčky – Ivetku s Ondrou. Neskutečná náhoda! 🙂

♥ MERDEKA SQUARE

Na tomto obrovském náměstí, které bylo dříve kriketovým hřištěm, byla v roce 1957 vyhlášena nezávislost Malajsie. Proto tu také stojí nejvyšší vlajkový stožár na světě vysoký 100 metrů.

Nás zaujaly budovy, které obklopují náměstí po západní straně, jsou totiž postavené v tudorovském stylu, takže skvěle kontrastují se zeleným trávníkem na náměstí a mrakodrapy v pozadí. Dále tu stojí pohádková budova Sultan Abdul Samad Building, která je směsicí maurské a viktoriánské architektury, dříve zde sídlil sekretariát britské správy, dnes zde sídlí malajsijský Nejvyšší soud.

♥ MASJID JAMEK

Pohádková mešita, která se nachází kousek od náměstí Merdeka Square. Bohužel se zrovna kolem ní stavělo, tak dojem nebyl stoprocentní. Je inspirovaná mogulskými mešitami v Indii.

♥ MASJID NEGARA

Národní mešitu poznáte hlavně podle 73 metrů vysokého minaretu. Mně se tenhle architektonický styl docela líbí, co vám?

Do mešit bylo vstupné zdarma. 

 


MAPA

mapa-kuala-lumpur

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.