V tomto článku najdete další místa, která jsme navštívili v Kuala Lumpur. Některá z nich jsou hodně známá, ale jsou zde i lokace, které jsou dále od centra města.

♥ BATU CAVES

Jeskyně Batu se nachází severně od města a dá se k nim dojet pohodlně hromadnou dopravou – vlakem. My jsme sem vyrazili ráno, takže zde nebylo tolik turistů. Cestou od vlaku stojí hinduistická svatyně a za ní se na obrovském prostranství tyčí překrásná zlatá socha Murugy. Za ní už vedou příkré schody nahoru směrem k Chrámové jeskyni. Uvnitř jeskyně je další menší hinduistická svatyně. Všichni nás strašili, jak hodně tu bude opic, ale byly hlavně na schodišti a rozhodně jich nebyly stovky. A pokud je nebudete dráždit jídlem, tak vám nic neudělají. Jeskyně je neskutečně velká, rozlehlá a krásná! Toto místo je „must see in KL“.

Vstupné zdarma. 

♥ JEZERO TITIWANGSA

Cestou z Batu Caves jsme se zastavili u jezera Titiwangsa. Viděla jsem ho někde na internetu, tak jsem ho zařadila do plánu, i když to teda nakonec vůbec nestálo za to. Za prvé je hodně daleko od metra, takže jsme minimálně půl hodinu šli pěšky. Což by nevadilo, prošli jsme se aspoň oblastí bez turistů. Ale samotné jezero je fakt obyčejné. Byla jsem z toho tak rozhozená, že jsem ani neudělala fotku s Petronas v pozadí. Super bylo, že všude v okolí bylo spoustu restaurací, akorát jsme jaksi zapomněli říct, že to nechceme moc pálivé. Oba dva jsme brečeli a ani jídlo nedojedli. Divím se, že máme vůbec ještě chuťové buňky.

♥ CHINA TOWN

Centrem čínské čtvrti je krytá ulice Jalan Petaling, plná stánků, obchodů, hotelů. Tam jsme také první noc bydleli. Atmosféra je tu opravdu kouzelná a taaak rušná!

V čínské čtvrti také stojí nádherný hinduistický chrám Sri Mahmariamman. My jsme dovnitř nešli, protože jsme spěchali na autobus, ale i vstupní brána stála za pokoukání.

 

img_0859-17

♥ LAKE GARDENS – BIRD PARK

V Jezerních zahradách se skrývá obrovská, prý největší na světě, ptačí voliéra, kde si můžete prohlížet hlavně asijské druhy ptáků, ale najdete tu i našeho kohouta evropského nebo všudypřítomné pávy. Z těch tam byli všichni paf, u nás jsme na ně zvyklí ze zámeckých zahrad naprosto běžně. Bohužel se nedalo přes voliéry moc fotit. Navíc v tom vedru se většina ptáků schovávala v zeleném porostu.

Vstupné: 50 RM za osobu

This article has 3 comments

  1. pája Reply

    ahoj, můžu se zeptat jakým mobilem/ fotoaparátem jste fotili ? 🙂 moc krásné fotky

    děkuju

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.