Poslední dny naší dovolené v Malajsii jsme strávili v hlavní městě Kuala Lumpur. Bylo to zase něco jiného oproti ostrovům a přírodě, kde jsme předtím byli, ale i velkoměsto má své kouzlo.

Do Kuala Lumpur jsme letěli z Kota Bharu večerním letem, takže jsme byli na letišti někdy kolem 19. hodiny. Měla jsem koupené lístky na autobus, ale nějak se nám do něj nechtělo, jízdu z letiště do centra autobusem jsme jeli po příletu z Evropy, tak jsme poprvé v životě vyzkoušeli UBER. A pak jsme celou dobu v KL jezdili UBERem! Nemuseli jsme nikam na metro a tahat se s krosnama. Takhle jsme pohodlně nastoupili na letišti a vystoupili u hotelu. Jaká paráda, za poměrně malý peníze. Samozřejmě že autobus by byl mnohem levnější, ale tentokrát zvítězilo pohodlí nad penězi. A jezdit po městě Uberem bylo taky super, protože úplně ideální doprava z apartmánu nebyla a řidiči tu jezdili opravdu zalevno. Např. z apartmánu k Petronas nás cesta stála asi 60 Kč.


UBYTOVÁNÍ

 • První noc po příletu z Evropy – Amigo Hotel v ulici Jalan Petaling
 • Cena – 123 RM = 800 Kč

Tohle ubytování jsem zvolila kvůli tomu, že kousek stavěl autobus z letiště, a druhý den zase z blízkosti hotelu odjížděl autobus do Taman Negara. Takže jsme nemuseli jezdit MHD. 

Nádherný apartmán, kde byla kuchyň, obývák, ložnice se šatnou a prostorná koupelna, balkón. V přízemí rezidence byla restaurace a obchod. A na střeše byl naprosto luxusní bazén, kam měli hosté vstup zdarma. U bazénu byl ještě bar. Myslím, že výběr tohoto ubytování se opravdu povedl. 


DOPRAVA


Než vám ale začnu ukazovat zajímavá místa v Kuala Lumpur, tak se s vámi chci podělit o fotky, které jsme nafotili na střeše rezidence, kde jsme bydleli. Protože ten výhled a bazén je prostě bezkonkurenční!

This article has 6 comments

 1. Honza Reply

  Vypadá to skvěle. V únoru tam mám přestup na cestě z thajska. 8 hodin času, tak se těším na inspiraci 🙂

  • pajushca@gmail.com Reply

   Bylo to tam skvělý! Brzy budou další články, tak snad tě budou inspirovat 🙂 Budeš mít 8 hodin od příletu to odletu? Nebo přesuny po letišti nepočítáš?

 2. Evi Reply

  Ten bazén je opravdu parádní! Doufám, že nám výlet do Malajsie vyjde příští rok, tak tu u Tebe budu sbírat inspiraci. Díky za super články! :))

  • pajushca@gmail.com Reply

   Jestli vyrazíte, tak si to užijte, nám se tam strašně moc líbilo, bylo to tam bájo! Kdybys něco potřebovala, tak klidně napiš 🙂

 3. Lukas Reply

  Ahoj a dá se do toho bazénu jít ikdyz tam nejsi ubytovana?

  • Pájuška na cestách Reply

   Ahojky, myslím, že ne, že je to pouze pro hosty, tzn. majitelé bytů a jejich nájemníky. Ale je tam nahoře i bar, tak je možné, že přes ten to půjde, ale tohle opravdu jistě nevím.

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.