Na konec května/začátek června, jsem si vymyslela, že bychom mohli vyrazit na můj narozeninový výlet. Padlo několik míst jako Plitvická jezera, Rujána, Hamburk, ale nakonec jsem na jednom slevovém portále narazila na ubytování v Rakousku a hned mě zaujaly fotky z okolí. Navíc v Hamburku zrovna hlásili na ten víkend hnusné počasí, Plitvice jsou na víkend daleko, kdežto v Rakousku mělo být krásně. Než jsme si ale odjezd rozmysleli, tak nabídka zmizela.

Kontaktovala jsem tedy penzion Concordia sama, a jelikož majitelem je Slovák, byla domluva jednoduchá. Sezóna v penzionu sice ještě nebyla zahájena, ale když pán zjistil, že jsme cestovatelé, tak nám nabídl, že přijet můžeme. I přesto, že tam bude s rodinou dávat penzion po zimě dohromady a připravovat ho na sezónu. Takže jsme nakonec byli v penzionu my tři a velká rodina ze Slovenska. Přijali nás skvěle a večer jsme dokonce společně grilovali.

IMG_3573

Penziony v Rakousku jsou skvělé, ten jejich styl architektury do horského prostředí prostě sedí. V rámci pobytu jsme měli i snídaně formou švédských stolů. U pokoje byl také velký balkón s výhledem na masiv Schladmingských Taur a ze schodiště byl výhled na druhou stranu na masiv Dachsteinu. Jen škoda, že jsme neměli moc času na něm posedět.

A takovýhle jsme měli výhled z balkónu:

Untitled2

Výhled ze schodiště a z procházky cestou kousek za penzionem na Dachsteinský masiv:

IMG_3566
untitled-1

Pohled na Schladming:

Cestou údolím k vodopádům Riesach:

V příštím článku už se můžete těšit na výlet k vodopádům, mám tak hodně fotek a všechno tam bylo tak krásný!! 

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.