Víkendový výlet v Rakousku jsme zahájili dopoledním výletem na vodopády Riesach wasserfall, které se nachází na potoku Riesachbach kousek za Schladmingem. Už cesta k nim je zážitek, protože se projíždí krásným údolím, za kterým se tyčí panoramata Schladmingských taur. U začátku turistické stezky je velké parkoviště a restaurace, kde jsme se pak zastavili na oběd. Byli jsme na místě před 10. hodinou, takže další auta turistů začínala jezdit až po nás.

K dispozici jsou zde dvě trasy – jedna „okružní“ písečná, vhodná např. pro kočárky (bílá a zelená vlevo), druhá cesta už vede po kovových schodištích a mostech přímo podél řeky a vodopádů až nahoru k jezeru Riesachsee (žlutá a oranžová vpravo). My jsme nahoru zvolili trasu „okružní“ a udělali jsme dobře, protože jsme všechny předběhli a mohli jsme tak být u jezera Riesachsee mezi prvními.

Cestou nahoru jsme vůbec nikoho nepotkali, mohli jsme si tedy v klidu užívat tu nádhernou přírodu kolem nás.

IMG_3715-3

A takhle to vypadalo, když jsme přišli nahoru k jezeru Riesachsee a vodopádu, co se u něj nachází. A hlavně tam byla volná lavička na naprosto úžasném místě!

IMG_3604-1

IMG_3867-7

Cesta zpátky dolů už byla dobrodružnější. Musím říct, že lepší varianta je jít tuhle variantu po schodech dolů než nahoru. Bárník sice z těch schodů nebyl moc nadšený, ale nakonec to zvládnul. No trochu jsem za ním „běhala“, ale potkávali jsme i spoustu dalších pejsků, takže je to tam normální. No a byla to opět krása, vody bylo hodně, takže bylo na co koukat.

IMG_3855-6

Kromě vodopádů je tato trasa známá i díky tomuto kovovému mostu a přejít ho je zážitek. Tentokrát z toho Barney moc nadšený nebyl, ale my jsme si to docela užili.

Po návratu dolů jsme se zastavili v restauraci na oběd, zrovna měli chřestové speciality. Bože, to byla dobrota! Dali jsme si chřestový krém, a pak pečený chřest se šunkou a bramborou v alobalu. Mňam!

IMG_3600-2


MAPA

mapa

A co jsme dělali odpoledne se dozvíte příště. 🙂

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.