DSC_0764

Dneska jsme si trochu přispali, no, asi do 8 hodin, pro někoho to může znamenat brzké vstávání, pro nás na dovolené je to už kolikrát pozdní čas :-))) Původně jsem myslela, že se půjdeme podívat na ranní pláž, nebo si zaběhat, ale vzala jsem to rozumně a řekla si, že nás budou čekat v dalších dnech dlouhé cesty autem, tak je potřeba se na to pořádně vyspat.

V 9 už jsme pádili na bus na Lincoln Drive, odkud jezdí přímá linka č. 150 na letiště. Tam jsme vyzvedávali auto a naše kolegy cestovatele, kteří přiletěli z New Yorku.

Auto jsme měli zamluvené přes portál Rentalcars.com, z autopůjčovny Dollar. Protože jsme byli 4 a 4 kufry, vzala jsem velké SUV. Zařídilla jsem papíry a pak jsme se odebrali na parkoviště, kde jsme si mohli vybrat auto jaké jsme chtěli v kategorii SUV. Takže paráda.

Akorát se mi trochu nepovedla akce se Sunpassem, to je taková známka, která se načítá na mýtných branách. V půjčovně mi ji nabízela, ale říkala jsem si, že ji určitě potřebovat nebudeme. Omyl. Sice mi paní na přepážce na mapě zvýraznila, které úseky jsou placené, ale když jsme se vymotávali z letiště, hned jsme najeli na placenou silnici. Abychom neměli nějaký průšvih, tak jsem u benzínky koupila tu samolepku a nabila ji na 20 dolarů. Bohužel nevím, kolik jsme projezdili, nešlo mi to zjistit. Ale většina úseků byla tak za půl dolaru, za dolar, takže tam určitě něco muselo zbýt. Pak už jsme mohli v klidu jezdit kudy jsme chtěli.

Na dnešní den jsem naplánovala návštěvu ostrova Key Biscayne, kde se nachází krásná městská pláž v Crandon Parku a park Bill Baggs s majákem. Do parku Bill Baggs se platí vstupné, my platili 8 dolarů za auto.Nachází se tam několik parkovišť, toalet, přístřešků pro piknikování, moc hezké místo. Na konci ostrova stojí maják, od kterého se směrem na sever k Miami táhnou překrásné pláže. A nebylo tam tolik lidí. Chvíli jsme se vykoupali a pokračovali dál do Crandon Parku.

DSC_0745IMG_4582

Bill Baggs park mimojiné nabízí turistické přírodní stezky, prý je možné si tam půjčit i kanoe, ale ty jsme neviděli. Zato jsme viděli mývala!

DCIM100GOPROGOPR0292.

Na oběd jsme popojeli do Crandon Parku. Naivně jsem si myslela, že zde bude pousta občerstvovacích možností, když jsme v USA, ale omyl. Byl tam pouze jeden stánek, kde měli jen nanuky a hot dogy. Tak jsme si jich „pár“ objednali. Kluci se po jídle šli vykoupat a já se mezitím procházela po pláži a fotila. Bylo to tam nádherný! Obrovská pláž, spousta palem věže pobřežní hlídky, klídek, málo lidí…

DCIM100GOPROGOPR0330.  IMG_4618

IMG_4670

IMG_4708

IMG_4724

Cestou k autu jsme udělali odbočku z pláže do zahrady, která se v Crandon Parku nachází. Musím se přiznat, že jsem o ní dopředu nevěděla. Jen to chtělo víc času na prozkoumání a ten jsme neměli.

IMG_4742

IMG_4746

IMG_4753

IMG_4755

Odpoledne jsme vyrazili na cestu zpět na South Beach, kde měli kluci zamluvený hotel a nás čekala polední noc u kluka přes Airbnb. A proč jsme se vraceli z tak pěkného místa tak brzy zpátky do Miami? Protože jsme šli na basket! Miami Heat vs. Cleveland Cavaliers. A LeBron zrovna hrál mizerně!

DCIM100GOPROG0030370.

IMG_4845

IMG_4854

Byl to super den a jestli pojedete do Miami, určitě si nenechte ujít pláže na Key Biscayne. 🙂


FOTOGALERIE

Key Biscayne 3/2015

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.