DSC_0804

Vzhůru na jih směr Florida Keys a Key West! Čekala nás známá silnice Overseas Highway – US Hwy 1, která vede na jih do Key West přes 45 ostrovů, které tato více jako 110 mil dlouhá silnice spojuje.

Každopádně se připravte, že z Miami na Key West je to dlouhá cesta. Všude jsou rychlostní omezení a nejede se víc jak 60-70 mil.

Nám se bohužel nepodařilo vyjet včas, takže jsme do Key Westu dorazili až kolem oběda. První zastávka tak směřovala do Mekáče. Pak jsme se rozdělili a my vyrazili do centra, kluci na pláž. Neměli jsme moc času, tak jsme rychle proběhli to, co bylo nejblíž.

První zastávkou byl Nejjižnější bod, červeno černá bóje, u které se všichni musí vyfotit! Taky tam byla pěkná fronta. My jsme nečekali, stoupli jsme si na obrubník a na nějakou frontu se vykašlali. Poznámka: toto místo není nejjižnějším bodem, jím je lodní základna o kousek dále.

DCIM100GOPROGOPR0498.

Od bóje jsme se přesunuli k majáku, ten pochází z roku 1846! Můžete se jít podívat i nahoru, vstupné bylo 10 dolarů. Naproti majáku se nachází Hemingwayův dům, ve kterém Ernest Hemingway žil v letech 1931-1940. Je možné zde jít na prohlídku. Akorát je dům už trochu neviditelný, stromy v zahradě ho zakrývají.

DCIM100GOPROGOPR0511.

IMG_4901

To je vše, co jsme z Key Westu stihli vidět. Měla jsem v plánu ještě jiná místa a tak se nedalo nic dělat. Doporučuji být na Key Westu brzy ráno. Můžete si tady i půjčit kolo a projíždět se ostrovem na kole. Uličky jsou tam překrásné, dřevěné barevné domky, ostré slunce. Příště tam určitě strávíme více času.

DSC_0780

DCIM100GOPROGOPR0510.

Další zastávkou byl ostrov Bahia Honda, kde v Bahia Honda State Parku najdete překrásnou dlouhou pláž. Platí se zde vstupné, stálo nás 10 dolarů. Opět je tu dostatek parkovacích míst. A co zde najdete? Naučné stezky, dlouhou pláž a nebo starý viadukt, na který se dá vyjít a odkud je krásný výhled na pláže. Ta barva oceánu byla neuvěřitelná. Bylo zde mělko, takže na extra plavání to nebylo, ale to nás nebere. Pod vodou jsme viděli akorát mušli, ale vedle nás někdo lovil humry. Možná kdybychom se vydali dál po pláži, tak by to tam bylo zajímavější, ale to nemůžu zaručit. My jsme zůstali na pláži pod mostem a bylo to tam nádherné! Ani tam nebylo moc lidí. Můžete se pokochat na následujících fotkách.

DSC_0814

DSC_0810

DSC_0832

DCIM100GOPROGOPR0571.

DCIM100GOPROGOPR0582.

DSC_0821

Poslední zastávkou byla pláž Sombrero Beach v Marathonu. Musí se k ní sjet ze silnice, ale cesta byla značená a není to daleko. Dorazili jsme tam navečer, ani jsme se nešli koupat, ale chtěla jsem tu pláž vidět, protože jsem na ní četla dobré recenze. A hned při příchodu nás přivítala sympatická palma, tak jsme udělali divadýlko místním, když jsme se tam asi 15 minut různě fotili u palmy, jako kdyby to byla první palma, kterou jsme v životě viděli. :-)))

DSC_0851

DSC_0858

DSC_0868

Ale konec rozjímání nad zapadajícím sluncem, museli jsme jet dál. Čekala nás ještě dlouhá cesta na hotel v městě Homestead.


FOTOGALERIE

Key West

Key West 3/2015

Bahia Honda Bahia Honda 3/2015

Sombrero Beach

Sombrero Beach 3/2015

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.