Letos jsem adventní výlety trochu vypustila. Jednak bylo buď hnusné počasí, nebo se mi nechtělo a nebyl čas. Prosinec utekl jako voda, vánoce už jsou taky za námi a já nějak pokulhávám s psaním článků. Jdu to tedy napravit a vzít vás virtuálně do jednoho z nejvíce navštěvovaných měst pro adventní trhy v Německu – Norimberku.

Na zájezd jsem jela opět přes Slevomat, kde ho nabízela cestovní kancelář CK Experitour. Většinou jsem k těmto nabídkám skeptická, ale už podruhé bylo všechno v pořádku, bez komplikací, nebo problémů.  S sebou na výlet jsem vzala kamarádku, která mi pomáhá s blogem a za všechny ty moje požadavky si to prostě zaslouží! 🙂

Odjíždělo se brzy ráno z Prahy od hlavního nádraží, kde stálo několik autobusů do různých měst. Autobusy byly dobře označené, delegátka nám určila sedadla a musím říct, že jak jsem vysoká, tak jsem měla spoustu místa na nohy. To se mi v autobuse (teda kromě megabusu v USA) nestalo! Následovala klasicky zastávka u Mekáče na Rozvadově, kde jsem trochu posnídala a pokračovali jsme dál.

IMG_0009

Před 11.00 jsme dorazili do centra Norimberku, kde nám autobus zastavil  v ulici Königstorgraben. Po výstupu jsme měli dvě možnosti – buď si udělat vlastní program, nebo se vydat na základní okruh městem s průvodkyní. Sraz na odjezd domů byl v 18 hodin. My jsme s Bárou vyrazily na procházku městem samy.

Procházku jsme začaly u věže Frauentor, za kterou se nacházel jeden z menších adventních trhů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dál jsme pokračovaly ulicí Königstrasse směrem do historického centra kolem Lorenzer Platz až k Hauptmarkt. Na hlavním náměstí jsou obrovské trhy Christkindlesmarkt. Na náměstí stojí jedna z hlavních atrakcí města, gotická Krásná kašna (Schöner Brunnen), která se ovšem v době trhů rekonstruovala a byla tak schovaná za plachtou. Dále na náměstí najdete Frauenkirche, gotický kostel, který nechal postavit císař Karel IV. Na štítu je orloj, který každý den v poledne ukazuje, jak postavičky knížat vzdávají hold císaři.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IMG_0026_Fotor_Collage

Cestou z náměstí nahoru k hradu stojí v ulici Burgstrasse Radnice a naproti ní nejstarší norimberský kostel Kirche St. Sebaldus.

Nad Norimberkem se tyčí hrad Kaiserburg, který má tři části. Z hradu je také pěkný výhled na město, nám to ovšem kazilo hnusné počasí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Když jsme se vrátily dolů na náměstí, prošly jsme zase trhy a pak už spěchaly do Starbucksu, kde jsme měly sraz s Hankou a Milošem z Cestovní deník H&M. To byla náhoda, protože den před odjezdem Hanka psala, že si koupila foťák a těší se, jak ho vyzkouší v Norimberku, tak na to koukám a říkám – já tam přeci jedu taky! Tak jsem jí hned psala a schůzka byla domluvená! A bylo to super, strávili jsme povídáním asi dvě hodiny a pokračovali bychom určitě dál, ale museli jsme se jít taky podívat na už nasvícené trhy, projít si je a pak se vydat zpátky na autobus. Bylo to moc fajn setkání!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Takže jsme udělali pár fotek na terase nad hlavním náměstím a rozloučili se. Jelikož na hlavním trhu to byl fakt masakr, přesunuly jsme se s Bárou už podruhé na dětský trh kousek dál, kde jsme si dali zase dětský punč a koupily něco domů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pak už jsme spěchaly na autobus, protože ten čas nějak hrozně rychle utekl.

 Abych výlet shrnula, organizace ze strany CK byla naprosto v pohodě, žádný problém. Cesta byla rychlá a bez komplikací. Město je hezké, ale dojem nám trochu kazilo počasí, takže jsme ho neviděli v takové kráse, jako když je modrá obloha. Trhy byly moc pěkné a mám ráda, když ve městě není jen jeden trh, ale více a můžete si tak vybrat. Jen těch lidí by na těch trzích nemuselo být tolik, ale tak to už je a je to tak prostě všude! Jestli jste v Norimberku ještě nebyli, tak tam příští rok klidně jeďte 🙂


 ÚTRATA

záloha na hrníček, případně jeho cena, pokud si ho necháte – 2,5 euro

cena dětského punče – 2,50 euro

norimberské klobásky v housce – 3 euro


FOTOGALERIE

DE - Nurnberg 12/2015

Leave a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.